AHMET DEMİR HES ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir, yapımı sürdürülen hidroelektrik santralinde incelemelerde bulundu.

Konya’nın en önemli yatırımı olan Konya Ovası Projesi’nin (KOP) hızla ilerlediğini belirten Demir, “Bildiğiniz gibi KOP’la hem Konya’nın içme suyunu karşılıyoruz hem de tarımsal sulamaya katkı sağlıyoruz. Bunun yanında, Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda Mavi Tünel çıkışına hidroelektrik santrali inşa ediyoruz. 25 megavat gücündeki hidroelektrik santrali için 85 milyon lira tutarında ihaleler tamamlandı. İnşallah en yakın tarihte burada elektrik üretmeyi planlıyoruz” dedi.

Mavi Tünel Hidroelektrik Santralinde 20 bin haneli bir yerleşim yerinin ihtiyacına tekabül edecek elektrik üretileceğini kaydeden Demir, “Bu, KOSKİ için çok önemli gelir kaynağı oluşturacak. 5 yıl içinde projenin kendini amorti etmesini bekliyoruz. KOP kapsamında hem Konya’ya memba suyu kalitesinde içme suyu temin ediyoruz hem de buradan oluşacak elektrik enerjisi ile KOSKİ’ye ekonomik anlamda katkı sağlamış olacağız. Çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor” ifadelerini kullandı.

KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir'e inceleme gezisinde daire başkanları ve şube müdürleri de eşlik etti.

20-04-2020 14:31

Fotoğraflar


Tüm Hakları Saklıdır.