Haber Detayı
10 Temmuz 2018

KOSKİ PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, hizmet içi eğitim programları kapsamında personeline iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimi verdi.  

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su ve kanalizasyon hizmetlerinin yanı sıra hizmet içi eğitimlere de büyük önem veriyor. Bu kapsamda KOSKİ Genel Müdürlüğü, personeline yönelik iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimlerini KOSKİ Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda verdiği seminerle başlattı. 18 oturumda gerçekleştirilecek olan eğitimlerin ilk gününde personele güvenli iş hayatı anlatıldı.

İş kazalarının hangi tip ülkelerde, ne sıklıkta ve hangi ihmallerden kaynaklı yaşandığına dikkat çekilen eğitimlerde KOSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan, başta arazi personeli olmak üzere tüm işçilerin dikkat etmesi gereken konuların başında iş sağlığı ve güvenliği prensiplerinin geldiği dile getirildi.

Kazaların ortak özellikleri arasında dikkat dağınıklığı ve aceleciliğin yer aldığı ifade edilen eğitimlerde, risk değerlendirmesinin önemine işaret edildi. Eğitimde, “İş esnasında oluşabilecek ya da dışarıdan gelebilecek tehlikelerin belirlenmesi, bu tehlikelerin riske dönüşmesine yol açan faktörler ile tehlikelerden kaynaklanan risklerin analiz edilerek derecelendirilmesi ve kontrol tedbirlerinin kararlaştırılması amacıyla yapılması gerekli çalışmalara risk değerlendirmesi adı verilmektedir. Çalışanları etkileyebilecek tüm tehlikeleri ve riskleri belirleyerek, kullanılacak iş ekipmanları ve kimyasal maddelerin seçiminde tüm riskleri göz önünde bulundurulmalıdır. İşyerindeki düzenin korunmasını sağlamak için risk değerlendirmesi çok büyük önem taşıyor. Çalışanların sağlık ve güvenlik yönünden korunma düzeylerini yükselten ve işyerlerinde uygulanabilirliği sağlayan risk değerlendirmeleri, olası tehlikeleri bertaraf edilebilir”  ifadelerine yer verildi.

29 Haziran-9 Ağustos 2018 tarihleri arasında devam edecek olan eğitimler, KOSKİ Genel Müdürlüğü merkez bina, Selçuklu ve Meram tesisleri, Yunak 1. Bölge, Kulu 2. Bölge, Cihanbeyli 3. Bölge, Kadınhanı 4. Bölge, Ilgın 5. Bölge, Akşehir 6. Bölge, Beyşehir 7. Bölge, Seydişehir 8. Bölge, Bozkır 9. Bölge, Çumra 10. Bölge, Karapınar 11. Bölge ve Ereğli 12. Bölge olmak üzere 12 bölgede tüm personelin katılımıyla gerçekleştirilecek.

SON HABERLER

  • SU HİZMETİNDE YAŞANAN AKSAKLIKLAR SU HİZMETİNDE YAŞANAN...KOSKİ Genel Müdürlüğü su hizmetini daha da kalitelileştirmek üzere çalışmalarını [...]
  • ANA İSALE HATTINDAKİ BÜYÜK ÇAPLI ARIZA GİDERİLDİ ANA İSALE HATTINDAKİ...Selçuklu ilçesi Lale Caddesi’ndeki Su Şebeke Ana İsale Hattı’nda oluşan büyük bir arıza dolayısıyla bazı mahallelerde su hizmetinin aksaması üzerine KOSKİ Genel [...]