Haber Detayı
20 Temmuz 2018

KOSKİ PERSONELİ YANGIN EĞİTİMİ ALDI

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, personeline yönelik her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği yangın eğitimlerini tamamladı.  Eğitimlerde personele evde, iş yerinde ve araçlarında olası yangınlara karşı nasıl önlem alacaklarıyla ilgili bilgi verildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, personeline yönelik mesleki bilgi ve donanımını artırıcı enformasyon faaliyetlerini sürdürüyor. Söz konusu eğitim çalışmaları kapsamında bünyesinde görev yapan tüm personele yönelik yangın eğitimi ve tatbikatı gerçekleştiren KOSKİ Genel Müdürlüğü, olası yangınlarda ne gibi önlemlerin alınması gerektiği ile ilgili bilgilendirdi.

Türkiye’nin ilk TSE-ISO-EN 9000 Kalite Yönetim Sistemi’ne sahip itfaiyesi olan Konya İtfaiyesi Eğitim Merkezi (KİTEM)’nde görevli İtfaiye Eri Tuncay Eken ile Çevre Mühendisi ve Kimyager Hakan Arıdal tarafından verilen eğitimlerde  "Yanma nedir? Yangın nedir? Yanıcı maddeler, yangın çıkış nedenleri, yangın söndürme maddeleri, yangın söndürme usulleri, yangın ve deprem esnasında yapılacaklar, yangında insan ve eşya kurtarma, yangına maruz kalana yapılacak ilk yardım ve acil tahliye" konularına yer verildi. Eğitimde ayrıca yangın söndürme tüpleri ile yangına müdahalenin ne şekilde yapılacağı konusunda tatbikat gerçekleştirildi.

9-20 Temmuz 2018 tarihleri arasında tüm personeli kapsayacak şekilde Yunak 1. Bölge, Kulu 2. Bölge, Cihanbeyli 3. Bölge, Kadınhanı 4. Bölge, Ilgın 5. Bölge, Akşehir 6. Bölge, Beyşehir 7. Bölge, Seydişehir 8. Bölge, Bozkır 9. Bölge, Çumra 10. Bölge, Karapınar 11. Bölge ve Ereğli 9. Bölge’nin yanı sıra KOSKİ Selçuklu Tesisleri ile Arif Bilge Tesisleri’nde yangın tatbikatı ve eğitimi veren Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, kapanış programını KOSKİ Merkez binada bulunan konferans salonunda gerçekleştirdi.

Haber Fotoğrafları

SON HABERLER

  • KONYA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ KONYA SU VE...Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğünün 2019 yılı ilk Olağan Genel Kurulu yapıldı. [...]
  • KOSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN İLAN OLUNUR
KOSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN... [...]