Haber Detayı
12 Haziran 2019

KOSKİ, DOLANDIRICILARA KARŞI UYARDI

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Konya’da yaşanan bazı münferit sayaç hırsızlığı ve dolandırıcılık olaylarına karşı abonelerini uyardı. KOSKİ, mesken, iş yeri ve arazide yapılan iş ve işlemlerden elden ödeme; nakti para talep etmemekte, yapılan işlemlerle ilgili çıkan bedelin ilk fatura döneminde fatura bedeline yansıtmaktadır.

Yapılan açıklama şöyle:

Son zamanlarda şehrin muhtelif yerlerinde KOSKİ görevlisi iddiası ile su ve kanal tesisatı bakımı karşılığı elden ödeme talep edilerek dolandırılma olaylarına ve sayaç hırsızlığına karşı dikkatli olunması hususunda abonelerimizi uyarıyoruz.

KOSKİ personeli olunduğunu ifade ederek bakım-onarım yapılacağı gerekçesi ile sayaçları yerlerinden söken ve sonrasında sayaç takma bahanesiyle vatandaşlardan nakdi para talebinde bulunan dolandırıcılara karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Hiçbir KOSKİ personeli mesken, iş yeri ve arazilerde yapılan iş ve işlemlerden dolayı nakdi para almamaktadır. Yapılan iş ve işlemlerden dolayı çıkan bedel bulunduğu dönemin su faturasına yansıtılmaktadır.

Olası bu gibi durumlarda abonelerimiz, KOSKİ personeli olduğunu iddia eden kişilerden kimlik ibrazı talebinde bulunmalı ve kesinlikle nakdi; elden para ödemesi yapmamalı.

KOSKİ tarafından yapılan tüm iş ve işlemler için abonelerden kesinlikle nakdi para istenmediğine dikkat çekilen açıklamada işlem karşılığı alınması gereken bedelin ilk çıkacak fatura dâhilinde abonelere yansıtıldığı ifadelerine yer verildi.

SON HABERLER

  • KOSKİ PERSONELİ ETKİLİ İLETİŞİM VE PROBLEM ÇÖZME SEMİNERİNE KATILDI KOSKİ PERSONELİ ETKİLİ...KOSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde abonelerle doğrudan iletişim halinde bulunan ve hizmet sunan personel için “Etkili İletişim ve Beden Dili Eğitimi” konulu bir [...]
  • Hidroelektrik Santrali İle Konya Kazanacak Hidroelektrik Santrali İle...Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Mavi Tünel çıkışında yapımını sürdürdükleri hidroelektrik santralinin KOSKİ Genel Müdürlüğü için önemli bir gelir kaynağı [...]