Haber Detayı
31 Temmuz 2019

KOSKİ BOĞULMA VAKALARINA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının artması ile birlikte serinlemek amacıyla baraj, göl, gölet ve sulama kanallarına girilmesinin tehlikeli olduğunu belirterek, vatandaşları uyardı.


   Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, son günlerde hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte göllerde, barajlarda, su kanallarında ve süs havuzlarında serinlemek amacıyla oluşabilecek boğulma vakalarına karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Coğrafi açısından Türkiye’nin en büyük ili olan Konya’da gölet, baraj, sulama kanalları ve süs havuzları bakımından önemli bir zenginlik mevcut. Ancak piknik için gidilen bu alanlarda bilinçsiz olarak zaman zaman suya girilmesi ölümlü vakaları da beraberinde getirmektedir. Bunun için çocuklar ve aileleri akıntılı sular, barajlar ve göletlerden uzak durma konusunda uyarıyoruz” denildi.


   İstatistiklere göre deniz olmayan şehirlerde boğulma vakalarının daha fazla olduğunun hatırlatıldığı açıklamada şöyle denildi: “Baraj, göl, gölet ve sulama kanallarında suyun tuzsuz olmasından dolayı suyun kaldırma kuvveti denizlere nazaran daha düşüktür. Tatlı su, insanı daha çabuk yorar. Ayrıca boğulma vakalarının en çok meydana geldiği yerlerden biri de Yerköprü Şelalesi’dir. Kayalıkların yoğun olduğu, derinliğin ve su akıntısının fark edilmediği bu alanda maalesef zaman zaman boğulma vakaları yaşanmaktadır. Bu sebeple vatandaşlarımızın can kaybı yaşamaması için bu tür alanlardan uzak durması önem arz etmektedir.”

Haber Fotoğrafları

SON HABERLER

  • KOSKİ PERSONELİ ETKİLİ İLETİŞİM VE PROBLEM ÇÖZME SEMİNERİNE KATILDI KOSKİ PERSONELİ ETKİLİ...KOSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde abonelerle doğrudan iletişim halinde bulunan ve hizmet sunan personel için “Etkili İletişim ve Beden Dili Eğitimi” konulu bir [...]
  • Hidroelektrik Santrali İle Konya Kazanacak Hidroelektrik Santrali İle...Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Mavi Tünel çıkışında yapımını sürdürdükleri hidroelektrik santralinin KOSKİ Genel Müdürlüğü için önemli bir gelir kaynağı [...]