Haber Detayı
14 Kasım 2018

KOSKİ AĞAÇLANDIRMA SAHASI YENİ FİDANLARLA BULUŞTU

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Tatlısu Koruma Havzası, “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” projesi kapsamında yeni fidanlarla buluştu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında 22 Ekim 2018 tarihinde imzalanan “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” ağaçlandırma işbirliği protokolü doğrultusunda MEB’e bağlı ilk ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla yeni fidanlar toprakla buluşturuldu.

Seydişehir Yolu üzerindeki Loras Dağı eteklerinde bulunan Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Tatlısu Koruma Havzası’nda gerçekleştirilen ağaçlandırma törenine Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, KOSKİ Genel Müdürü Ercan Uslu, Orman Bölge Müdür Vekili Mehmet Fulin  Meram Kaymakamı Resul Çelik, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, ve KOSKİ yöneticileri katıldı.

Toplam bin 110 hektar arazide 325 bin fidan dikimi planlanan ve ilk etapta yaklaşık bin 300 fidanın dikildiği program, katılımcılara içinde bilgilendirici broşürler, tohumlar ve kalemlerin bulunduğu hediye paketlerinin dağıtımıyla son buldu.

Haber Fotoğrafları

SON HABERLER

  • KOSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN İLAN OLUNUR
KOSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN... [...]
  • SU HİZMETİNİN ALINAMAYACAĞI MAHALLELER SU HİZMETİNİN ALINAMAYACAĞI...Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, hizmet alanında bulunan yerleşim yerlerinde suyu daha sağlıklı ve kesintisiz ulaştırmak için çalışmalarını tüm hızı ile [...]