KOSKİ AKŞEHİR’DE FİLOSUNU GÜÇLENDİRİYOR


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü hizmet hızını ve kalitesini artırmak amacıyla  Akşehir’de de araç parkını modernize ediyor. KOSKİ, bu kapsamda kanalizasyon ekibinin kullanması bir adet kanal görüntüleme aracını filosuna dahil etti.

 Konya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(KOSKİ) Genel Müdürlüğü, bir taraftan hizmet alanında bulunan yerleşim merkezlerinde eskiyen su ve kanalizasyon altyapısını yenilerken bir taraftan da yıpranan araç filosunu modernize edip, ihtiyaç duyulan araçları da filosuna katıyor. Bu kapsamda KOSKİ, teknolojinin tüm imkânlarından faydalanarak acil müdahale gerektiren kanalizasyon tıkanmalarını gidermede büyük kolaylık sağlayan kanal görüntüleme aracını Akşehir’deki araç parkına dahil etti.

Avrupa birliği İPA 1 Projesi kapsamında yapılan Akşehir Atıksu Arıtma Tesisi ve kanalizasyon şebekesi döşenmesi işi çerçevesinde alınan kanal görüntüleme aracı, toplam 208 bin Euro’ya mal edildi.  460 TVL çözünürlük ve 4x10 zoom özelliğine sahip kamerası ile 150-bin 200 milimetre hatlarda görüntü alabilen, borunun tüm yüzeni görüntüleyebilecek kapasiteye sahip kanal görüntüleme aracı, 360 derece boru içerisinde dönüş yapabiliyor ve her açıdan boru içerisinde görüntü alabiliyor. Öte yandan kamera üzerindeki verici sayesinde arızalı noktaların yer tespiti yapılıyor, derinliği de ölçülebiliyor.

KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Akşehir’de kullanılmak üzere alınan kanal görüntüleme aracında ayrıca 200 lümen ayarlanabilir led aydınlatma da bulunuyor. Eklentide yer alan 4 çeker taşıyıcı traktör olduğu yerde dönüş yapabiliyor. Ayrıca üzerine entegre sensörler sayesinde devrilmeyi de önleyerek iş sağlığı ve güvenliğini koruyor. Hız sabitleme sayesinde otomatik olarak istenilen hızda hareket edebilen araç, ekiplerin tüm saha şartlarında gece gündüz çalışabilmeleri için dizayn edildi. 4 saat kesintisiz çalışabilecek bataryalar ile donatılan araç, sistemin çalışması için gerekli enerjiyi sağlamada hiç zorlanmıyor. 

17/11/2017