KOSKİ PERSONELİ KAN BAĞIŞINDA BULUNDU


Yurdumuzda pek çok insanın zamanında kan temin edememesi dolayısıyla yaşanan kan kaybına yönelik farkındalık oluşturmak isteyen Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ve Konya Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü kan bağışı kampanyası düzenledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KOSKİ) Genel Müdürlüğü ve Konya Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü kan bağışı kampanyası düzenledi.  Yaklaşık 3 ay önce yine kan bağışlayan KOSKİ personelinin tekrar düzenlenen kampanyaya ilgisi oldukça fazlaydı.

         "Kan bağışının önemini en iyi acil olarak kana ihtiyacı olan hasta yakınları bilirler” ifadelerini kullanan KOSKİ çalışanları ''Bağışladığımız kanla belki bir annenin, belki bir babanın, belki de bir bebek veya çocuğun hayatını kurtaracağız. Gözümüzün önüne sevdiklerimizi getirelim ve onların kana ihtiyacı olduğunu düşünelim. Verdiği kanla yaşam kurtaran insan, onurlu ve saygın bir görevi yerine getirmiş olacaktır. Bir gün kana ihtiyaç duyacak kişi biz, siz ya da bir yakınımız olabilir. Kan bağışı toplumsal bir sorumluluktur. Bu konuda gösterilen duyarlılık ve çabalar bir araya geldiğinde, büyük anlam taşır'' ifadelerini kullandılar.

02/08/2017