KONYA SU ARITMA TESİSİNE OKULLARDAN BÜYÜK İLGİ


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü'ne bağlı Su Arıtma Tesisi, öğrencilerden büyük ilgi görüyor.

         Şehrin içme su ihtiyacının yaklaşık yüzde 20'sini karşılayan KOSKİ Genel Müdürlüğü Su Arıtma Tesisleri, okulların ilgi odağı oldu. 7/24 saat esaslı çalışan Su Artıma Tesisi'ne okullar tarafında alınan randevu ile öğrenciler, öğretmenleri nezaretinde ziyarette bulunuyorlar.

Günlük 105 bin metreküp su arıtma kapasitesine sahip Konya Su Arıtma Tesisi'nde durultucu ve filtre havuzları başında öğrencilere görevliler tarafından su arıtılması işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiği anlatılıyor. Su dezenfektesi ve kalitesi hakkında da bilgilendirilen  öğrenciler, merak ettikleri konularda tesis çalışanlarına soru sorabiliyor, arıtma işlemini bizzat görerek tecrübe ediniyorlar.

         Bu kapsamda Özel İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve PEMA Koleji Temel Lisesi öğrencileri, öğretmenleri refakatinde Akyokuş mevkiindeki KOSKİ Su Arıtma Tesisleri’ni ziyaret ettiler. KOSKİ personelinin rehberliğinde gerçekleştirilen teknik gezide öğrenciler, suyun hangi aşamalardan geçerek musluklarımıza ulaştığı konusunda bilgi sahibi oldular. 

10/05/2017