KOSKİ’YE BORCU OLANLARA BÜYÜK KOLAYLIK


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 6736 Sayılı Kanun gereği su borçlarının yeniden yapılandırılmasına dair yaptığı açıklamada, KOSKİ müşterilerinin bu fırsatı iyi değerlendirerek tüm borçlarını sağlanan kolaylıkla bitirebileceğini duyurdu.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, abonelerine büyük bir kolaylık sağlıyor. 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’un 19 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle KOSKİ Genel Müdürlüğü de harekete geçti. Su veya atıksu borcu olanlar Kanun’un ilgili maddeleri uyarınca ödemede taksit imkânına kavuştular. Müracatlar 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren alınmaya başlanacak. Başvuru için son tarih ise 31 Ekim 2016.

MÜKELLEFLERE TAKSİTLİ ÖDEME TERCİHİ

Konu ile ilgili KOSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle: “Söz konusu kanun gereği su ve atıksu borcu bulunan abonelerimize borçlarını yeniden yapılandırması hususunda imkân sağlanmıştır. Buna göre, müracaat edilmesi halinde, vadesi 30 Haziran 2016 tarihi öncesi su ve atıksu borçlarınız yeniden yapılandırılacaktır. Abonelerimiz dilerse, yapılandırılmış borçlarını 36 ayda 18 taksite kadar ödeyebilirler. Yapılandırmaya müracaat edilmesi ve taksitlerin düzenli ödenmesi halinde, herhangi bir idari ve hukuki işlem yapılmayacaktır.

KOSKİ MÜŞTERİLERİNE BÜYÜK FIRSAT

 Yapılandırmadan yararlanılması durumunda, varsa hesaplanan gecikme cezası, gecikme zammı, zam ve cezaların yerine, ilgili dönemlerde geçerli olan Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) aylık değişim oranları uygulanacaktır. Yapılandırılan borçların peşin veya taksitli olarak ödenmesi mümkün olacaktır. 6736 Sayılı Kanun’la getirilen bu düzenlemeyi KOSKİ müşterilerimiz iyi değerlendirmelidir. Bu düzenleme, müşterilerimizin tüm borçlarından kurtulması için büyük bir fırsattır.

YAPILANDIRMA İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 31 EKİM 2016

Su ve atıksu borçlarını 6736 sayılı Kanun’un ilgili maddelerinden yararlanarak yeniden yapılandırmak için, T.C Nüfus Cüzdanı ile birlikte en yakın KOSKİ şubesine müracaat edilmesi gerekmektedir. Birikmiş su ve atıksu borçlarının yapılandırılmasına yönelik büyük bir imkân sunan ve abone lehine pek çok uygulama getiren söz konusu düzenlemeden faydalanılması, abonelerimizin menfaatine olacaktır. Kanunun verdiği bu imkânlardan yararlanmak için son başvuru süresi 31 Ekim 2016 tarihi mesai saati bitimi olup müracaatlar 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren alınmaya başlanacaktır.”

05/09/2016