YUNAK’IN 6 MAHALLESİNE KONYA-YUNAK MESAFESİ KADAR KANALİZASYON ŞEBEKESİ DÖŞENİYOR


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Yunak ilçesine bağlı 6 mahallede gerçekleştireceği kanalizasyon şebeke hattı çalışmalarında 157 bin 675 metre hat döşeyerek Yunak-Konya mesafesi kadar kanalizasyon şebekesi gerçekleştirmiş olacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü su şebeke çalışmalarının yanı sıra kanalizasyon şebeke hattı çalışmalarına da ağırlık veriyor. Bu kapsamda Yunak ilçesine bağlı Sülüklü, Turgut, Saray, Koçyazı, Piribeyli ve Kuzören mahallelerinde toplam 157 bin 675 metre kanalizasyon şebeke hattı yapımını başlatan KOSKİ Genel Müdürlüğü, 15 bin nüfus kapasiteli bölgenin yaşam standardını yükseltirken, sağlıklı bir çevre oluşumunu sağlayacak.

ÇALIŞMALAR 3 AYRI GRUP HALİNDE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yunak’ta 3 ayrı grup halinde gerçekleştirilen ve toplam maliyeti 23,7 milyon lirayı bulan kanalizasyon şebeke çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Akyürek, “Yunak ilçemizin Sülüklü Mahallesi’nde 34 bin 275, Turgut Mahallesi’nde 13 bin 400, Saray Mahallesi’nde 21 bin, Koçyazı Mahallesi’nde 33 bin, Piribeyli Mahallesi’nde 30 bin ve Kuzören Mahallesi’nde 26 bin metre olmak üzere toplamda 157 bin 675 metre kanalizasyon şebeke hattı yapımı devam ediyor. Bu çalışmalar, 3 ayrı grupta gerçekleştiriliyor. 1. Grupta Koçyazı-Karadağ, 2. Grupta Piribeyli-Kuzören ve 3. Grupta Saray-Turgut-Sülüklü yer almaktadır. Şu ana kadar Saray ve Koçyazı mahallerinde kanalizasyon şebeke yapımı tamamlandı. Diğer mahallelerimizde ise çalışmalar devam ediyor.” dedi.

KONYA-YUNAK ARASI MESAFEYE TEKABÜL EDİYOR

Yunak ilçesinin 6 mahallesinde gerçekleştirilen çalışmaların önemine dikkat çeken Başkan Akyürek, “Yunak ilçemizin bu söz konusu 6 mahallesinde gerçekleştirdiğimiz kanalizasyon şebeke çalışmaları, Konya-Yunak arası mesafeye tekabül ediyor. Konya’yla toplam mesafesi 157 kilometre olan Yunak ilçemiz, aynı oranda gerçekleştirilen kanalizasyon şebekesiyle büyük önem arz etmektedir. Konya il merkezinde verilen hizmetlerin aynı şekilde yeni bağlanan mahallelerimizde de verilmesi amacıyla Sülüklü, Turgut, Saray, Koçyazı, Piribeyli ve Kuzören mahallelerimizde yürütülen kanalizasyon çalışmalarında, çapları 300 ile 400 mm arasında değişen betonarme borular kullanılmıştır. Çalışmalar esnasında güvenlik önlemleri alınmış, kaliteli malzeme kullanımına önem verilmiş ve zamanında tamamlanması için azami gayret gösteriliyor. Çalışmalarımızın şimdiden Yunaklı hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

23/08/2016