VANLI ÖĞRENCİLERDEN KOSKİ’YE KARDEŞLİK ZİYARETİ


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü Ercan Uslu, “Kardeşlik Köprüsü Projesi” kapsamında Van’dan Konya’ya gelen öğrencileri ağırladı.

Başkanlık tarafından tavsiye edilen ve belediyeler nezdinde yürütülen Kardeşlik Köprüsü Projesi kapsamında Van’dan Konya’ya gelen öğrenci grubu Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü Ercan Uslu’yu ziyaret etti. Konya’yı gezmek, Konya’daki tarihi, kültürel, bilimsel gelişmeleri yerinde incelemek ve Konya halkıyla sevgi bağı kurarak kardeşlik ilişkilerini geliştirmek üzere bir dizi ziyaret programı gerçekleştirdiklerini ifade eden heyet sorumlusu Selami Yüce ve öğrenciler KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgilendirildiler.

         Van’dan Kardeşlik Köprüsü Projesi kapsamında Konya’ya gelen heyetin gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KOSKİ Genel Müdürü Ercan Uslu, “Konya Su ve Kanalizasyon İdaremiz, gerek şehrimizin yeşil dokusuna katkı sağlamak, gerekse su kaynaklarının verimli kullanılarak korunması hususunda önemli çalışmalar gerçekleştirmektedir. 6360 Sayılı Büyükşehir Belediyeleri Kanunu çerçevesinde Konya ili sınırlarında bulunan tüm yerleşim yerlerinde su ve kanalizasyon hizmetini merkezdeki kaliteyi baz alarak vermekteyiz. Öte yandan tasarruf çalışmalarımız da tüm hızıyla sürmektedir. Gerçekleştirmiş olduğunuz bu ziyaret bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu projede emeği olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

         Ziyaret programının ardından katılımcı heyetle hatıra fotoğrafı çektiren KOSKİ Genel Müdürü Ercan Uslu, öğrencilere hediye takdiminde bulundu.

         

04/08/2016