KADINHANI VE ALTINEKİN'İN 4 MAHALLESİ DAHA YETERLİ SUYA KAVUŞTU


           Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Kadınhanı ve Altınekin’de içme suyu yetersiz olan 4 yerleşim biriminde sondaj kuyuları açarak yeterli ve sürekli içme suyu sağladı.

        Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su temin çalışmaları kapsamında Kadınhanı ve Altınekin ilçelerine bağlı mahallelerde sondaj kuyuları açtı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yeni Büyükşehir Yasası ile merkeze bağlanan mahallelerde içme ve kullanma su temini çalışmaları kapsamında su azlığı ve sağlıksız su problemi yaşayan yerleşim yerlerinin su ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi.

İçme suyu yetersiz olan Kadınhanı İlçesi Tosunoğlu ve Kurthasanlı mahallelerinde yeterli ve sürekli içme suyu temini için mevcut sondaj kuyusunun yanına 1’er adet sondaj kuyusu daha açıldığını kaydeden Başkan Akyürek, Tosunoğlu Mahallesi’nde 208 metre sondajda 2 litre/saniye su temin edilirken Kurthasanlı Mahallesi’nde 192 metre sondaj gerçekleştirdiğini vurguladı.

Altınekin İlçesi Hacınuman Mahallesi’nde yeterli su temini maksadıyla 164 metre derinliğinde 1 adet sondaj kuyusu açıldığını belirten Başkan Akyürek, temin edilen 25 litre/saniye debili suyun şebekeye aktarıldığını dile getirdi. Başkan Akyürek, içme suyu yetersiz olan Altınekin İlçesi Ayışığı Mahallesi’ne de yeterli ve sürekli içme suyu temini için mevcut sondaj kuyusunun yanına 1 adet sondaj kuyusu açıldığını, temin edilen 7 litre/saniye suyun mevcut gömme depoya terfi edilerek, depodan şebeke ile dağıtımı yapılacağını da sözlerine ekledi.


30/11/2015