KOSKİ REVİZYON ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Emirgazi ilçesine bağlı Işıklar, Bucak ve Kışla mahallelerinin sağlıklı ve uzun ömürlü su ihtiyacını karşılamak amacıyla pompa istasyonunda revizyon çalışmalarını tamamladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su azlığı, sağlıksız su, susuzluk ile su dağıtım sisteminde kesintisiz su hizmeti için önemli bir yer tutan pompa istasyonları ve su depolarında revizyon çalışmalarına devam ediyor.

KOSKİ, Emirgazi ilçesine bağlı üç mahalleye sağlıklı, kesintisiz ve uzun ömürlü su hizmeti vermek için su dağıtım şebekesini besleyen pompa istasyonunda revizyon çalışmasını tamamladı.

Işıklar, Bucak ve Kışla mahallelerini besleyen aktarma pompa istasyonunda revizyon gerçekleştiren KOSKİ Genel Müdürlüğü, mevcut eskimiş pompaları iptal etti.

İptal edilen pompaların yerine, üç mahallenin su dağıtım şebekesini beslemek üzere 4 adet santrafüj pompa montajı gerçekleştirildi. Öte yandan mevcut pompa istasyonunun ıslak zemin ve duvarları da fayansla kapatıldı.

Su sağlığını tehdit eder boyuta gelen boruları da yenileyen KOSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, daha hijyenik bir ortamda bölge halkının su ihtiyacını gidererek çalışmalarını tamamladı.
10/07/2015