YUNAK İLÇESİ KOÇYAZI VE KULU İLÇESİ KARACADAĞ MAHALLERİ KANALİZASYON HİZMETİNE KAVUŞUYOR


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Toplam 80.000 metre uzunluğa sahip Kulu ilçesi Karacadağ ve Yunak ilçesi Koçyazı mahallerinin kanalizasyon şebeke yapım ihalesine çıktı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü merkezde %99,9 olan kanalizasyon şebeke hizmetini yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte Konya geneline yayma çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda KOSKİ,  Yunak ilçesi Koçyazı ve Kulu ilçesi Karacadağ mahallelerinin kanalizasyon şebeke ihtiyacını gidermek üzere Kulu İlçesi Karacadağ ve Yunak İlçesi Koçyazı Mahalleleri Kanalizasyon Şebeke Yapım İhalesi’ne 01.06. 2015 tarihi itibari ile çıktı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından ihalesine çıkılan Karacadağ ve Koçyazı mahallelerinin kanalizasyon şebeke uzunluğu toplam 80.000 metre olacak. Kanalizasyon şebekesinde 73.000 metre beton boru, 3.700 metre CTP boru kullanılacak. Yapımı yaklaşık 550 gün sürecek olan Koçyazı ve Karacadağ mahalleri kanalizasyon şebekesi inşaatında, 200 milimetre ve 400 milimetre çapında beton boru ile 400 milimetre ve 1000 milimetre çaplarında CTP boru olmak üzere dört farklı çapta boru döşemesi gerçekleştirilecek.

Yaklaşık 6000 nüfusa hitap edecek şekilde projelendirilen Kulu ilçesi Karacadağ ve Yunak ilçesi Koçyazı mahalleleri kanalizasyon şebeke inşaatı,  ortalama 2,5 metre derinliğe sahip olacak.

Kulu ilçesi Karacadağ ve Yunak ilçesi Koçyazı mahallerinde gerçekleştirilecek kanalizasyon şebeke inşaatı yapımından sonra, kanalizasyondan kaynaklı atıksuların çevresel etkilerini bertaraf etmek üzere atıksu artıma tesisi yapımı da gerçekleştirilecek.

01/06/2015