KOSKİ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü hizmet hızını ve kalitesini artırmak için araç parkını modernize ediyor. KOSKİ, bu kapsamda kanalizasyon ekibinin kullanması için 6 adet kombine kanal temizleme aracını filosuna dahil etti. Alınan yeni araçların nasıl kullanılacağı ile ilgili eğitimler de sona erdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(KOSKİ) Genel Müdürlüğü, bir taraftan şehrin eskiyen su ve kanalizasyon altyapısını yenilerken bir taraftan da yıpranan araç filosunu modernize ediyor. KOSKİ, teknolojinin tüm imkânlarından faydalanarak acil müdahale gerektiren kanalizasyon tıkanmalarını gidermeye yönelik, 6 adet kombine kanal temizleme aracı satın aldı. Ayrıca kanalizasyon ekibinin kullanacağı araçların hangi amaca uygun olduğu ve ne şekilde faydalanılacağı konusunda eğitim de verildi. Verilen eğitimlerle birlikte personelin donanımı arttırıldı.

Üzerine yüksek basınçlı su ve vakum sistemi montaj edilen kombine kanal temizleme araçları, kanal arıza ekipleri tarafından kanalizasyon hattının temizliğinde ve tıkanıkların giderilmesinde kullanılacak. Yeni hizmete alınan araçlarda 2 bin 500 litre temiz su ve 4 bin litre atık su olmak üzere toplam 6 bin 500 litre kapasiteli tank, 2 bin 830 metreküp/saat vakum pompası ve 160 bar basınçla en az 183 litre/dakika debili su verebilecek kapasitede su pompası bulunuyor.

Toplam 1 milyon 540 bin 200 TL’ye satın alınan kombine kanal temizleme araçlarıyla filosunu güçlendiren KOSKİ Genel Müdürlüğü, 6360 Sayılı Büyükşehir Belediyeleri Kanunu kapsamında merkezde yürüttüğü su ve kanalizasyon çalışmalarını aynı şekilde ilçe ve mahallelerde de gerçekleştirmeye devam ediyor.
16/03/2015