KOSKİ UYARDI: BAZI MAHALLELERDE SU HİZMETİ ALINAMAYABİLİR


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Meram İlçesi Aydoğdu hemzemin geçidindeki hızlı tren ve alt geçit çalışmaları nedeniyle bazı mahallelerde basınç düşüklüğünün yaşanabileceğini ve kısa süreli su hizmetinin alınamayacağını duyurdu. Konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Meram İlçesi Aydoğdu hemzemin geçidindeki hızlı tren ve alt geçit çalışmaları nedeniyle su şebekemizde deplase çalışması yapılacaktır. Çalışma yapılacak çelik boru hattımıza P3 Hasanköy Pompa İstasyonumuzdan 10 Şubat 2015 Salı gecesi saat 22.00’den itibaren 11 Şubat 2015 Çarşamba günü 17.30 saatleri arasında abonelerimiz kısmi aralıklarla su hizmeti alamayacaktır.

Söz konusu tarihler arasında pompa istasyonumuzun besleme bölgesi olan şehir merkezinin Anıt, Zafer, Alâeddin, Nalçacı bölgeleri, Meram ilçemizin büyük bir bölümü ve Karatay ilçemizin büyük bir bölümü, Fevzi Çakmak Mahallesi ve sanayiler ile Selçuklu İlçemizin Mehmet Akif, Fatih Işıklar, Aydınlık Evler, Bedir mahalleleri civarlarında basınç düşüklüğü yaşanabilir ve kısa süreli su hizmeti alınamayabilir.

Su hizmetinin alınamayacağından dolayı, bu bölgelerde ikamet eden abonelerimizin mağdur olmamaları için gerekli tedbirleri almaları önemle duyurulur."


10/02/2015