KOSKİ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü hizmet hızını ve kalitesini artırmak için araç parkını modernize ediyor. KOSKİ, farklı özelliklere sahip 46 araç ve iş makinasını filosuna dahil etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(KOSKİ) Genel Müdürlüğü, bir taraftan şehrin eskiyen su ve kanalizasyon altyapısını yenilerken bir taraftan da yıpranan araç filosunu modernize ediyor. KOSKİ, teknolojinin tüm imkânlarından faydalanarak acil müdahale gerektiren kanalizasyon tıkanmaları, içme suyu boru hattı arızalarına yeni hizmete aldığı farklı özelliklere sahip iş ve hizmet araçlarıyla müdahale ediyor.

Hizmet hızı ve kalitesi açısından 46 araç ve iş makinasını filosuna dahil eden KOSKİ Genel Müdürlüğü, teslim aldığı araçları toplam 5 milyon 802 bin TL’ye mal etti. Alınan araçlar ise şu şekilde: 15 adet beko loder iş makinası, ekip aracı için 5 adet şase(damperli) kamyon, 1 adet forklift, 6 adet yüksek basınçlı ve vakumlama özellikli kombine araç, 14 adet kanal temizleme su jeti, 3 adet fiziki su kayıp tespit aracı ve 2 adet yüksek basınçlı kanal temizleme aracı.

Yeni hizmete alınan araç ve iş makinalarıyla filosunu güçlendiren KOSKİ Genel Müdürlüğü, 6360 Sayılı Büyükşehir Belediyeleri Kanunu kapsamında merkezde yürüttüğü su ve kanalizasyon çalışmalarını aynı şekilde ilçe ve mahallelerde de gerçekleştirmeye devam ediyor.


09/02/2015