CİHANBEYLİ İNSUYU DERESİ’NİN ISLAHI YAPILDI


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Cihanbeyli ilçesinde bulunan İnsuyu Deresi’nde ıslah çalışması yaptı. Çalışma kapsamında yaya ve araç geçişine müsait üç köprü de inşa edildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Cihanbeyli ilçesinde görüntü ve koku kirliliğini önlemek amacıyla İnsuyu Deresi’nde ıslah çalışması yaptı. 11 Kasım 2014 tarihinde başlayan ıslah ve köprü çalışması tamamlandı.

Cihanbeyli İnsuyu Deresi Islahı’nın bir kısmı ilçe merkezinde devamı ise TOKİ konutlarının bulunduğu 737 metrelik kısımda yapıldı. Genişliği 5, derinliği ise 3 metre dik kesitli olan dere, betonarme olarak inşa edildi. Derenin etrafı istinat duvarıyla kapatıldı.

İnsuyu Deresi Islahı Çalışmaları kapsamında üç adet de köprü inşa edildi. Yaya ve araç geçişine uygun olarak perde duvar şeklinde yapılan betonarme köprünün yüksekliği 2 metre 80 santimetre, genişliği ise 5 metre 60 santimetre olarak ayarlandı.

Toplam 1 milyon 190 bin TL’ye mal olan dere ıslahı çalışmasıyla birlikte çevredeki kötü koku ve görüntü ortadan kaldırılırken, kanalın zaman içerisinde ebatlarının kapatılması önlendi ve debisine göre şekil alması sağlandı.

12/01/2015