ILGIN’DA SAĞLIKLI VE KESİNTİSİZ SU HİZMETİKonya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Ilgın ilçesine bağlı Barakmuslu ve Yorazlar mahallelerinde sağlıklı ve kesintisiz su hizmeti vermek için başlattığı içme ve kullanma su temini çalışmalarını tamamladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, susuzluk, su yetmezliği ve sağlıksız su problemi yaşayan mahalle ve ilçe merkezlerinin, sağlıklı, güvenilir, standartlara uygun ve kesintisiz içme ve kullanma su ihtiyacını gideriyor. İçme ve kullanma su temini çalışmaları kapsamında Ilgın ilçesi Barakmuslu ve Yorazlar mahallelerinde çalışmalarını tamamlayan KOSKİ, Barakmuslu Mahallesi’nde 15 litre/saniye, Yorazlar Mahallesi’ndeyse 10 litre/saniye şebekeye aktararak mahallelerin sağlıklı içme ve kullanma su ihtiyaçlarını gidermiş oldu.

Ilgın ilçesi Barakmuslu Mahallesi’nin su ihtiyacı, tam olarak karşılanamıyordu. İçme suyu yetersiz olan Barakmuslu’da 200 metre derinliğinde su sondaj kuyusu açımı gerçekleştirildi. Kuyudan 15 litre\saniye su temin edildi. Mevcut su şebeke sistemine aktarılan su ile mahallenin kesintisiz, sağlıklı içme ve kullanma su ihtiyacı giderildi.

Ilgın ilçesi Yorazlar Mahallesi’nde de sağlıklı, kesintisiz içme ve kullanma su ihtiyacı giderildi. Mahalle’nin sağlıklı içme ve kullanma suyu bulunmadığından dolayı problemi gidermek üzere çalışma yapan KOSKİ Genel Müdürlüğü, 120 metre derinliğinde sondaj kuyusu açımı gerçekleştirdi. Sondaj kuyusundan temin edilen 10 litre/saniye debili su, mahallenin mevcut şebeke sistemine dâhil edildi.

11/01/2015