MAHALLELERDE SAĞLIKLI VE KESİNTİSİZ SU HİZMETİ DEVAM EDİYOR


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Karatay ilçesine bağlı Suruç, Hüyük ilçesine bağlı Kıreli ve Ilgın ilçesine bağlı Harmanyazı mahallelerinde sağlıklı ve kesintisiz su hizmeti vermek için başlattığı içme ve kullanma su temini çalışmalarını tamamladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, yıllardır susuzluk, su yetmezliği ve sağlıksız su problemi yaşayan mahalle ve ilçe merkezlerinin, sağlıklı, güvenilir, standartlara uygun ve kesintisiz içme ve kullanma su ihtiyacını gideriyor. İçme ve kullanma su temini çalışmaları kapsamında Karatay ilçesi Suruç, Hüyük ilçesi Kıreli ve Ilgın ilçesi Harmanyazı mahallelerinde çalışmalarını tamamlayan KOSKİ, Suruç’ta 22 litre/saniye, Kıreli’de 25 litre/saniye ve Harmanyazı’da 15 litre/saniye suyu şebekeye aktararak mahallelerin içme ve kullanma su ihtiyaçlarını gidermiş oldu.

Karatay ilçesi Suruç Grubu’nda yer alan Suruç, Yamaçkuyu ve Acıkuyu mahallelerinin su ihtiyaçları, tam olarak karşılanamıyordu. İçme suyu yetersiz olan Suruç Gurubunda yer alan yerleşimler için 188 metre derinliğinde su sondaj kuyusu açımı gerçekleştirildi. Kuyudan 22 litre\saniye su temin edildi. Mevcut su şebeke sistemine aktarılan su ile Suruç Grubunda yer alan Suruç, Yamaçkuyu ve Acıkuyu mahallelerinin kesintisiz, sağlıklı içme ve kullanma su ihtiyacı giderildi.

Hüyük ilçesi Kıreli Mahallesi’nde yürütülen su temin çalışma çalışması da tamamlandı. Kıreli Mahallesi’nin içme suyu; mevcut 3 kuyudan alınan toplam 22 litre/saniye debideki su ile karşılanıyordu. İçme suyu yetersiz olan Kıreli Mahallesine yeterli ve sürekli içme suyu temini için Tolca Mahallesi’nde 100 metre derinliğinde sondaj kuyusu açımı yapıldı. Kuyudan 25 litre/saniye debili su elde edildi. Su, Kıreli Mahallesi’nin mevcut su şebekesine dahil edildi.

Ilgın ilçesi Harmanyazı Mahallesi’nde de içme ve kullanma su yetersizliği problemini gidermek çalışma yapan KOSKİ Genel Müdürlüğü, 164 metre derinliğinde sondaj kuyusu açımı gerçekleştirdi. Sondaj kuyusundan temin edilen 15 litre/saniye debili su, mahallenin mevcut şebeke sistemine dahil edildi.


07/01/2015