KESİNTİSİZ SU HİZMETİ İÇİN MEMBRANLI DEPOLAR YAPILIYOR


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su şebekesinde yaşanan basınç düşüklüğüne çözüm olarak membranlı portatif su depoları yapmaya devam ediyor. Bu depolar sayesinde KOSKİ, abonelerine sağlıklı, kesintisiz ve uzun ömürlü su hizmeti veriyor.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, merkez mahalleler ve Konya Büyükşehir Belediyesi’ne yeni bağlanan taşra mahallelerde özellikle yaz aylarında yaşanan su şebekesindeki basınç düşüklüğünün önüne geçmek amacıyla membranlı portatif su deposu yapıyor.

2014 yılı içerisinde içme suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla 6 ilçede 8 adet değişik kapasitelerde membranlı depo yapımı gerçekleştirildi. Bu depolardan 5 adedi tamamlanırken, 3 deponun montaj işlemi devam ediyor. 1 deponun yapımı ise proje aşamasına getirildi.

 

Membranlı portatif depolar, sürdürülebilir, kesintisiz ve sağlıklı bir su yönetimi için su şebekesinde yaşanan basınç düşüklüğüne kalıcı çözüm üretiyor. Bu kapsamda; Meram İlçesi Necmettin Erbakan Üniversitesi Kampüs alanındaki 100 tonluk ve 20 tonluk iki depo, Ilgın İlçesi Olukpınar Mahallesi’ndeki 210 tonluk depo, Cihanbeyli İlçesi Turanlar Mahallesi’ndeki 100 tonluk depo ve Kadınhanı İlçesi Kolukısa Mahallesi’ndeki 23 tonluk depo tamamlandı. Kadınhanı İlçesi Afşarlı Mahallesi’ndeki 50 tonluk depo, Taşkent İlçesi Bolay Mahallesi’ndeki 200 tonluk depo ve Bozkır İlçesi Perşembe Yaylası’ndaki 100 tonluk deponun yapımı devam ederken, Ilgın İlçesi Yorazlar Mahallesi’ndeki 100 tonluk depo ise proje aşmasına getirildi.

 

İhtiyaç halinde taşınabilir ve silindirik yapıda tasarlanan depolar; galvanizli, özel profillendirilmiş saclardan imal ediliyor. Depoların içerisi Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından verilmiş Türk Gıda Kodeksine Uygunluk belgeli membran malzeme ile kaplanıyor. Depolar her türlü hava şartlarında çalışabilecek şekilde tasarlandığı için uzun ömürlü, sağlıklı ve kesintisiz su hizmetinde aksamaların büyük ölçüde önüne geçilmiş oluyor.


10/11/2014