TAHİR AKYÜREK’E TEŞEKKÜR: 40 YILLIK SU SORUNUNU 40 GÜNDE ÇÖZDÜ


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Beyşehir İlçesi Huğlu Mahallesi’ndeki 40 yıllık içme ve kullanma suyu problemini ekiplerin özverili çalışmalarıyla 40 günde çözdü. Bölge halkı, en insani madde olan suya kavuşmanın sevincini Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür ederek gösterdiler.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su yetmezliği şikâyeti olan yeni bağlanan mahallelerde, kesintisiz ve sağlıklı su hizmeti çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda KOSKİ, Konya’nın Beyşehir İlçesi Huğlu Mahallesi’nde yaşanan su sorununu çözüme kavuşturdu. Tamamlanan proje ile 40 yıldır su sıkıntısının yaşandığı Huğlu’da özverili bir çalışma yapan KOSKİ Genel Müdürlüğü, toplam 5 bin 200 metrelik çalışmayı nihayete erdirdi. Yapılan çalışma ile Huğlu Mahallesi sağlıklı, kesintisiz ve uzun ömürlü içme suyu hizmetine kavuştu. Huğlu’nun içme suyu ihtiyacı, elektrik harcanmadan cazibe ile çalışacak şekilde dizayn edilen bir hatla karşılanıyor.

SUYA KAVUŞAN HUĞLU BAYRAM ETTİ

Çok uzun zamandan beridir su sıkıntısı yaşadıklarını belirten Huğlu Mahalle Muhtarı Mehmet Harman, “Huğlu’nun 40 yıl çektiği sıkıntıyı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek 40 günde bitirdi. Allah’a çok şükür suya kavuştuk. Büyükşehir Yasası’nda bizi en çok memnun eden konu suydu. Su kaynaklarımız aşırı derecede sınırlı olduğu için yıllardır bir mahalleye sadece 6 ay boyunca su verebiliyorduk. En büyük sıkıntıyı da yaz aylarında yaşıyorduk. 4 bin nüfuslu, sanayi ağırlıklı bir yerleşim yeri olması hasebiyle Huğlu, suya en çok ihtiyaç duyan mahallelerdendi. Bu hizmetin kavuşturulmasında başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Ve en yakın zamanda Başkanımızı mahallemizi ziyaret etmesini bekliyoruz” dedi. Suya kavuşmanın mutluluğunu yaşayan bölge halkı da suyun geldiği günü bayram sevinciyle karşıladıklarını söyleyerek teşekkürlerini ilettiler.


22/10/2014