HADİM İLÇESİ’NİN 20 YILLIK İÇME VE KULLANMA SU İHTİYACI KARŞILANDI


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Hadim İlçe merkezinde yıllardır devam eden su azlığı ve sık sık yaşanan su kesintisi problemini gidermek için yürütülen çalışmanın tamamlandığını bildirdi.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Hadim İlçe merkezinin yıllardır devam eden su sıkıntısını gidermek için hazırladığı projeyi tamamlayıp hizmete aldı. Çalışma ile Hadim İlçesi’nde yıllardır yaşanan su yetmezliği sıkıntısı ve sık sık yaşanan su kesintileri son buldu.

 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Hadim İlçemizin yıllardır süren içme ve kullanma su ihtiyacı problemi vardı. İlçe merkezinde özellikle yaz aylarında çok sık su kesintisi yaşanıyor, mevcut kaynaklardan gelen su yetmiyordu. Sağlıklı içme ve kullanma su ihtiyacı için İlçe’nin Taşpınar Mahallesi’nde 100 metre derinliğinde kuyu açımı gerçekleştirdik. Kuyudan 35 litre\sn. su elde ettik.” dedi.

 

Başkan Akyürek, yapımı tamamlanan terfi hattı ile depoya 30 litre/saniye debili su aktarımı yapıldığını belirten açıklamasında; kuyu depo arası terfi hattında, bin 400 metre uzunluğunda ve 200 milimetre çapında, proje için özel ürettirilmiş, uzun ömürlü, su kalitesini ve lezzetini etkilemeyen, sağlıklı kilitli duktil boru kullanıldığını ifade etti.

 

Başkan Akyürek, “Hadim İlçemizin 20 yıllık su ihtiyacı karşılandı. İlçemizi sağlıklı, kesintisiz, sürdürülebilir ve uzun ömürlü suya kavuşturduk. Hayırlı olmasını dilerim” diye, açıklamasını tamamladı.
28/09/2014