BEYŞEHİR İLÇESİ HUĞLU MAHALLESİ KESİNTİSİZ SU HİZMETİNE KAVUŞUYOR


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Beyşehir İlçesi Huğlu Mahallesi’nin yıllardır devam eden su azlığı sıkıntısını gidermek için hazırladığı projeyi uygulamaya başladı.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Beyşehir İlçesi’ne bağlı Huğlu Mahallesi’nde yıllardır devam eden su azlığı sıkıntısını gidermek için hazırladığı projede ilk kazmayı vurdu. Beyşehir İlçesi Huğlu Mahallesi içme su ihtiyacını 2 derin kuyu, 1 keson kuyu ve kaynak suyundan sağlamaktaydı. Mahallenin günlük su ihtiyacı 15 litre\saniye olması gerekirken mevcut kaynakların toplamı 10 litre\saniyeyi ancak buluyordu.

 

Mahalle’nin su ihtiyacı açığından kaynaklı su azlığı sıkıntısını gidermek için başlatılan proje kapsamında, 5 kilometre mesafeden uzun ömürlü, su kalitesini ve lezzetini etkilemeyen, sağlıklı, duktil boru ile su getirilmesi yer alıyor. Huğlu Ana İsale Hattı Beş bin iki yüz metre uzunluğa, 150 milimetre çapa sahip. Mahalleye getirilecek su, herhangi bir enerji kullanılmaksızın cazibe ile çalışacak.

 

Beyşehir İlçesi Huğlu Mahallesi İçme Suyu Projesi, Kasım 2014 tarihinde tamamlanarak hizmette alınacak.
23/09/2014