KOSKİ SAĞLIKLI SU HİZMETİ VERİYOR


Hizmet alanına giren mahalle ve ilçe merkezlerinde sağlıklı ve kesintisiz su ulaştıran Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Ereğli, Karapınar, Halkapınar ve Emirgazi’ye bağlı mahallelerde otomatik su dezenfekte cihaz kurulumu yaptı. Ayrıca Ereğli, Karapınar ve Emirgazi İlçe merkezlerinde konuşlandırdığı su dezenfeksiyon ekipleri ve üzerinde 500 litrelik sıvı klor tankı olan araçlar ile su sağlığı konusunda hizmet veriyor.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su sağlığı konusunda yapmış olduğu çalışmalar kapsamında klor cihazı arızalı olan veya hiç olmayan mahallelerde otomatik su dezenfekte cihaz kurulumu uygulaması yapıyor. Söz konusu çalışmalar kapsamında mahallelerde cihaz kurulumu olana kadar yönetmelik çerçevesinde su dezenfektesi konusunda tablet klor ve sıvı klor ile dezenfeksiyon işlemini yürüten KOSKİ, otomatik su dezenfekte cihazları ile güvenilir, sağlıklı ve kesintisiz su hizmeti kalitesini artıracak.

 

Su sağlığı konusunda Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Su dezenfeksiyonu ile ilgili hem KOSKİ ekipleri, hem de Konya İl Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi tarafından sürekli su şebekesinde su sağlığı denetlemesi yapıyoruz. KOSKİ, Sağlık Bakanlığı İnsani Tüketim Amaçlı Sular Yönetmeliği ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) standartlarına uygun su üretimi ve dağıtımı yapıyor. Sağlıklı bir şekilde su dağıtım hizmetinin devamı için yeni bağlanan tüm mahallelerde otomatik su dezenfekte cihazı kurulumu yapıyoruz. Şu ana kadar Ereğli, Karapınar, Emirgazi ve Halkapınar’a bağlı mahalleler başta olmak üzere toplamda 500 otomatik su dezenfekte cihazı kurulumu gerçekleştirdik.”

 

KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün Ereğli ve Karapınar merkezde gaz klor, Emirgazi ve Halkapınar merkez ile mahallelerde sıvı klor ile su dezenfeksiyon işlemini sürdürdüğünü belirten açıklamada, “Bu amaçla Ereğli, Karapınar ve Emirgazi merkezde birer tonluk lojistik destek sağlayan sabit su dezenfekte tankları, alanında uzman dezenfeksiyon ekipleri ve üzerinde 500 litrelik sıvı klor tankı olan seyyar araçlar konuşlandırılmıştır.  Su dezenfeksiyon ekipleri Ereğli, Halkapınar, Emirgazi ve Karapınar’a bağlı mahallelerde kurulumu tamamlanan otomatik su dezenfekte cihazlarının takibinin yanı sıra ilçe merkezlerinde de su sağlığı konusunda hizmet verecekler.” denildi.


11/09/2014