BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU KONYA'DA


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla 6 Eylül Cumartesi günü saat 17.00’da Şehir Meydanı’na yapılacak toplu açılış ve temel atma törenine tüm Konya halkını davet etti. Törende Konya Çevre Yolu’nun temelinin atılacağını kaydeden Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi’nin 32 milyon 650 bin lira değerindeki 2 köprülü kavşağının da açılışının yapılacağını söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Büyükşehir Belediyesi ile çeşitli kurum ve kuruluşların toplu açılış ve temel atma törenine katılmak üzere 6 Eylül Cumartesi günü Konya’ya geliyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek toplu açılış ve temel atma törenine tüm Konya halkını davet etti.

Programda Konya tarihi açısından çok önemli bir yatırım olan Konya Çevre Yolu’nun temelinin Başbakan Davutoğlu ve Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan tarafından atılacağını kaydeden Başkan Akyürek, bu önemli yatırım nedeniyle teşekkür etti.

2 KÖPRÜLÜ KAVŞAĞIN RESMİ AÇILIŞI YAPILACAK

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 2 önemli yatırımının da resmi açılışının yapılacağını kaydeden Başkan Akyürek, “Bir tanesi, Plastikçiler Sitesi’nin bir bölümünü kamulaştırarak yaptığımız, Kule Caddesi’ni Malas Caddesi üzerinden Selçuklu bölgesine bağlayan Malas Köprülü Kavşağı. Diğeri de Kozağaç-Akören-Seydişehir yolu kesişimini çözen Akören Köprülü Kavşağımız. Büyükşehir Belediyemizin 32 milyon 650 bin lira değerindeki bu 2 yatırımının açılışını Sayın Başbakanımız yapmış olacak” dedi.

TÜM KONYA HALKI DAVETLİ

Konya’da ve Türkiye’de başlayan yeni dönemin hayırlı olmasını dileyen Başkan Akyürek, tüm Konyalıları 6 Eylül Cumartesi günü saat 17.00’da Şehir Meydanı’nda yapılacak toplu açılış ve temel atma törenine davet etti.11/09/2014