HER MAHALLEYE SAĞLIKLI KESİNTİSİZ SU HİZMETİ


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su yetmezliği şikayeti olan yeni bağlanan mahallelerde, kesintisiz ve sağlıklı su hizmeti çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, hizmet alanına giren yerleşim yerlerinde kesintisiz, sağlıklı ve sürdürülebilir su hizmeti vermek için çalışma yürütüyor. Özellikle su ihtiyacının durumuna göre yerleşim yerlerinde çalışmalarını planlayan KOSKİ, Kadınhanı İlçesine bağlı Pirali, Yunak İlçesine bağlı Kuzören, Hüyük İlçesine bağlı Çamlıca, Cihanbeyli İlçesine bağlı Günyüzü ve Seydişehir İlçesine bağlı Mesudiye Mahallelerinde yürüttüğü su hizmeti projesini tamamladı. Proje kapsamında kuyu açımı ve şebeke bağlantıları gerçekleştirildi.

 

Mahallelerde su hizmeti projesi kapsamında yürütülen çalışmalar şöyle:

 

Su yetmezliği problemi ile karşı karşıya olan Kadınhanı İlçesi Pirali Mahallesinde yürütülen çalışmada 180 metre derinliğinde sondaj kuyusu açıldı. Kuyudan 5lt.\sn su temin edildi. Kuyu ile gömme su deposu arası şebeke bağlantısı gerçekleştirildi. Temin edilen su, mahallenin 15 yıllık içme kullanma su ihtiyacına cevap verecek.

 

Yunak İlçesi Kuzören Mahallesi İçme Suyu Projesi kapsamında 170 metre derinliğinde sondaj kuyusu açımı gerçekleştirildi. Kuyudan 12lt.\sn. su temin edildi. Kuyunun su dağıtım şebeke bağlantısı gerçekleştirildi. Kuzören Mahallesinin 15 yıllık içme ve kullanma su ihtiyacı karşılandı.

 

Hüyük İlçesi Çamlıca Mahallesinde su yetmezliği şikayetleri üzerine 148 metre derinliğinde sondaj kuyusu açıldı. Mahalle kesintisiz, sağlıklı ve sürdürülebilir su hizmetine kavuştu.

 

Cihanbeyli İlçesi Günyüzü Mahallesi, 248 metre derinlikte açılan su kuyusundan elde edilen 5lt\sn. su ile kesintisiz, güvenilir su hizmetine kavuştu.

 

Kuraklık sebebi ile debileri düşen, Seydişehir İlçesi Mesudiye Mahallesinde bulunan cazibe ile çalışan iki  kaynak, mahallenin içme ve kullanma su ihtiyacını karşılamıyordu. 190 metre derinlikte açılan sondaj kuyusundan elde edilen 15lt\sn. su ile mahallenin 30 yıllık içme ve kullanma su ihtiyacı karşılandı.


24/08/2014