KOSKİ YALIHÜYÜK’Ü SUYLA BULUŞTURDU


Öncelikli hedef olarak belirlediği su hizmetini her noktaya ulaştırmayı amaçlayan Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Yalıhüyük ve çevresine hizmet verecek olan yeni bir projeyi devreye aldı.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası’yla hizmet alanına giren tüm yerleşim birimlerine kesintisiz, sağlıklı su hizmeti vermek için yeraltı sularından yararlanıyor. Bu kapsamda Yalıhüyük İlçesi’nde yeni bir projeyi daha hayata geçiren KOSKİ Genel Müdürlüğü bölgenin 15 yıllık su ihtiyacını gidermiş oldu.

 

Öncelikli hedef olarak belirlenen su hizmetinin sağlanması için ilgili noktalarda yeraltı sularını bölge halkına ulaştırmaya devam eden KOSKİ Genel Müdürlüğü, mesafesi çok uzak olsa bile gerekli su şebekesi oluşturarak abonelerini mağdur bırakmıyor.

 

Yalıhüyük’te daha önce örümcek ağı sistemiyle verilen su hizmeti, sadece ikindi saatlerine kadar devam ettiği için özellikle de gurbetçilerin yoğun olarak geldiği yaz aylarında büyük bir sorun teşkil ediyordu. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Yalıhüyük İlçe merkezinde yaptığı çalışma sayesinde Yalıhüyük merkez mahallelerinin yanı sıra Saray ve Arasöğüt mahallelerinin su sorununu çözecek.

 

Toplam 4 bin nüfusa hitap edecek olan proje, bölgenin 15 yıllık içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayacaktır. Ayrıca Yalıhüyük merkez, Saray ve Arasöğüt sağlıklı, kesintisiz, güvenilir ve sürekli kontrol altında olacak su hizmetine kavuşacaktır.


22/08/2014