KESİNTİSİZ SU HİZMETİ DEVAM EDİYOR


Hizmet alanına giren yerleşim birimlerine kesintisiz, sağlıklı su hizmeti vermek için Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, yeraltı sularını bölge vatandaşlarının hizmetine sunuyor.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası’yla hizmet alanına giren tüm yerleşim birimlerine kesintisiz, sağlıklı su hizmeti vermek için yeraltı sularından yararlanıyor. Öncelikli hedef olarak belirlenen su hizmetinin sağlanması için ilgili noktalarda su kuyuları açan KOSKİ Genel Müdürlüğü, mesafesi çok uzak olsa bile gerekli su şebekesi oluşturarak abonelerini mağdur bırakmıyor.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, özellikle suyu yeterli olmayan bölgelerde daha hassas bir çalışma yürütüyor. Bozkır ilçesine bağlı Saroğlan, Kuzören ve Koçaş mahallelerinin su sorununu çözecek olan projeyi hayata geçiren KOSKİ Genel Müdürlüğü, 3 bin nüfusun yaşadığı bölgeyi kesintisiz, sağlıklı su hizmetine kavuşturacak.

 

        Bozkır İlçesi’ne bağlı Sarıoğlan, Kuzören ve Koçaş mahallelerine su hizmeti sağlayacak olan proje kapsamında açılan su kuyusu, 6 LT/saniye su üretecek. Suyun çıkması için sondajla 55 metre derinliğe inen KOSKİ ekipleri, suyu bölge halkına 3 depo aracılığıyla aktaracak. Toplam 10 kilometrelik şebeke ile bölge, kesintisiz, sağlıklı ve uzun süreli su hizmetine kavuşacak.


15/08/2014