KOSKİ İŞ SEZONUNU DUALARLA AÇTIKonya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, iş sezonu açılışını dualar eşliğinde gerçekleştirdi

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü iş sezonunu açtı. KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş’ın yanı sıra daire başkanları, şube müdürleri ve personelin katılımıyla gerçekleştirilen sezon açılışında dualar eşliğinde kurban kesilerek, kazasız-belasız bir iş sezonu dileğinde bulunuldu. KOSKİ Arif Bilge Meram Tesisleri’nde başlayan program, KOSKİ Selçuklu Tesisleri’nde son buldu.

İş sezonu açılış töreninde konuşan Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş, iş sezonu açılışının adet üzere kurban kesilerek yapıldığına değinerek, “Bildiğiniz üzere su ve kanalizasyon işini yürüten bir kurumun çalışanları olarak sizler çeşitli iş makineleri kullanıyor, kazılar yapıyorsunuz, araçlar kullanıyorsunuz. Bunların hepsi riskli işler. Tabii ki bizler her türlü tedbiri almakla mükellefiz. Ama ne kadar tedbirli olsak da Allah saklasın kaza her zaman yanı başımızda. Emniyet tedbirleri konusunda hiçbirimiz taviz vermemeliyiz. Yüce Allah’ın bizi bu tür kaza ve belalardan koruması için, hüsnüniyetle, sizlerin talebi doğrultusunda böyle bir açılış gerçekleştirdik. Allah kabul etsin” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki sezonda iş yükünün daha da artacağını vurgulayan Uzbaş, “Büyükşehir Yasası’yla birlikte artık daha ağır bir yükü omuzlarımıza alacağız. Konya’nın merkezi hangi hizmeti alıyorsa ilçesi, beldesi ve köyü de aynı hizmeti alacak. Taşkent’in en uzak köyünden tutun da Çeltik’e, Ereğli’ye kadar her yere hizmet götüreceğiz. Bu hizmetleri sizlerin desteğiyle gerçekleştireceğiz. Ailenizle birlikte hepinize kazasız belasız iş sezonları diliyorum” dedi. KOSKİ Genel Müdürü Uzbaş’ın yaptığı konuşmanın ardından dualar eşliğinde kurbanlar kesildi.

07/03/2014