KOSKİ’DE HİZMET İÇİ EĞİTİM 

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, hizmet içi eğitim programlarına devam ediyor. Bu kapsamda KOSKİ personelin yönelik iki gün süren eğitimlerde Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Bütçe Okuma ve Uygulama Teknikleri, Kamu İhale Kanunu, Yerel Yönetimlerin Denetimi, Hesap Yargılamaları ve Sayıştay Denetimi hakkında bilgiler verildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından personele yönelik eğitim programları devam ediyor. Su ve Kanalizasyon işlerinin yanı sıra hukuki ve idari konularda da tam donanımlı olması hedeflenen personel için KOSKİ, iki gün süren hizmet içi eğitim programı hazırladı. KOSKİ Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda Eğitim programlarının ilk gününde Maliye Bakanlığı Devlet Bütçe Uzmanı Hakan Dilmen, Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bütçe ve Uygulama Teknikleri konusunda bilgi verdi.

Programın ikinci gününde Sayıştay Savcısı Mehmet Şimşek Kamu İhale Kanunu, Satın Alma Usul ve Esasları eğitimi verirken, Sayıştay Savcısı Ali Hikmet Tuncer Yerel Yönetimlerin Denetimi, Hesap Yargılamaları ve Sayıştay Denetimi konu başlığı altında önemli bilgiler aktardı. Program sonunda soru ve cevap kısmına geçildi. KOSKİ personelinin sorularına yanıt veren Dilmen, Şimşek ve Tuncer, usul ve esasları ile ilgili net açıklamalar yaptı.

12/02/2014