İDEAL KOLEJİ'NDEN KOSKİ'YE ZİYARET


Konya Özel İdeal Koleji öğrencileri ve öğretmenleri Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş ile bir araya geldiler.

Su tasarruf çalışmaları hakkında bilgi almak üzere Konya Özel İdeal Koleji tarafından Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü'ne ziyaret gerçekleştirildi. KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş ile bir araya gelen 26 kişilik öğrenci heyetine Özel İdeal Koleji Müdürü Ahmet Alim Mıhoğlu ve 3 sınıf öğretmeni rehberlik etti.

Öğrencilerle samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyarette Uzbaş, suyun tasarrufu konusunda ne yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler aktardı. Öğrencilerden peşpeşe gelen sorulara cevap veren Uzbaş, su yokluğuna bir gün bile katlanılamayacağını kaydederek şu ifadelere yer verdi:  “Suyun ne kadar önemli olduğunun farkında mıyız? Hiç bitmeyecekmiş gibi, bizden sonra bir hayat olmayacakmış gibi kullanmamalıyız. Bakın evlerimizde muslukları açtığımızda istediğimiz kadar su geliyor. Ama su kaynaklarımız sınırlı bunu unutmamalıyız. Çocukluğumda hatırlıyorum her evde çeşme olmazdı. Her mahalleye bir çeşme konulurdu. İnsanlar burada içme ve kullanma su ihtiyaçlarını karşılarlardı.”

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler hazırladıkları tabloyu KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş'a takdim ettiler. Program, öğrencilere Çocuksu dergisi ve karaçam tohumlu organik kalemlerden dağıtılarak son buldu.

16/01/2014