KOSKİ'DE HİZMET İÇİ EĞİTİMLER VERİLDİ


KOSKİ Genel Müdürlüğü su tasarrufu konusunda yürüttüğü çalışmaları ilçelerde devam ettiriyor. Düzenlenen seminerlerde küresel ısınma, mevsimlerde oluşan dengesizlik ve hızla büyüyen şehirlerin içme ve kullanma su problemleri anlatıldı. Türkiye'nin su zengini gibi görüldüğü ancak öyle olmadığı belirtilen seminerlerde, suyu bilinçli kullanmazsak ileriki yıllarda su fakiri olacağımız ifade edildi.

8 Kasım'da Çumra İlçesi belediye düğün salonunda gerçekleştirilen programda 1175 öğrenci, 20 Kasım'da Karapınar ilçesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programda 185 öğrenciye eğitim semineri verildi. Öğrencilerin ve öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde, öğrencilere tohumlu kalem, afiş, sticker, hikaye kitabı, vb. materyaller verildi.

27 Kasım'da Yunak'ta su tasarrufu eğitim semineri verildi. Ocak ayından itibaren 17 ilçede 4712 öğrenciye, Konya şehir merkezi de dâhil olmak toplamda 5359 öğrenciye su tasarrufu eğitim semineri verildi.

Kurum çalışanlarının kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, etkin verimlilik ve motivasyonunu artırmak ve farkındalıklarını geliştirmek amacıyla Halkla ilişkiler, İnsan ilişkileri yönetimi, Etkili iletişim ve Beden Dili, Değişim Yönetimi, Ast Üst İlişkileri, Öfke Kontrolü, Stres Yönetimi, Çatışma Yönetiminden Uzlaşma Kültürüne Geçiş, Kurumsal İletişim, Liderlik Sanatı, Takım Çalışması ve Motivasyon düzenlenmiş olup, eğitim faaliyetleri devam ediyor. Eğitmen olarak Selçuk Üniversitesi'nden öğretim görevlileri geliyor. Eğitmenler: Yrd. Doç. Dr. Duygu Aydın, Yrd. Doç. Dr. Aşina Gülerarslan, Doç. Dr. Muammer Zerenler ve Prof. Dr.  Süleyman Karaçor.

4 Kasım – 12 Aralık Perşembe tarihleri arasında kişisel gelişim eğitimleri gerçekleştirlmiştir.

Diğer eğitimlerimiz:

a)      Plan Proje Dairesi Başkanlığı çalışanlarına 4 gün süren Mevcut İsale Hatlarının Analizi (MS Su ve MS Kanal) eğitimi verilmiştir. Bülent Kırtıloğlu 4-8 Kasım tarihleri arasında eğitim vermiştir.

b)     TSE Konya İl Koordinatörlüğü tarafından İç Anadolu Bölgesinde düzenlenmiş olan Mevlana Kalite Günleri Eğitim Faaliyetleri kapsamında Kurumumuzda yürütülen kalite yönetim sistemi gereği kurumumuz çalışanları ve şube müdürleri 11-23 Kasım tarihleri arasında Sertifikalı Kalite ve Gelişim Eğitimlerine katılmışlardır. Eğitimler:

-          Proseslerin Yönetimi, Etkileşimi ve İyileştirme Teknikleri,

-          TS EN ISO 14001 ÇYS Temel Eğitimi,

-          TS EN ISO 14001 ÇYS Dokümantasyon Eğitimi

-          TS EN ISO 14001 ÇYS İç Tetkik Eğitimi

-          TS 18001 İSG Temel Eğitimi

-          TS EN ISO 22000 GGYS Temel Eğitimi

-          TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi

-          TS EN ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Temel Eğitimi

-          Ölçüm Belirsizliği Eğitimi

-          TS EN ISO/IEC 17025 Temel Eğitimi

-          TS EN ISO/IEC 17025 Dokümantasyon Eğitimi

-          TS EN ISO/IEC 17025 İç Tetkik Eğitimi

-          Değişim ve Sürekli İyileştirme Eğitimi (KAİZEN)

 

c)      Yüksek gerilim hattında çalışmakta olan çalışanlarımıza Ankara TEDAŞ Gölbaşı Eğitim Merkezinde 1 ay sürecek olan EKAT Temel Eğitimi aldırılmaktadır.

d)     Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı çalışanlarına Kurumsal Java eğitimi verilmektedir.

 

13/12/2013