SU ŞEBEKE ÇALIŞMALARINDA SU KESİNTİSİNE SON 

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su şebeke çalışmalarını uygulamaya koyduğu HOT-TAP isimli cihaz sayesinde su kesintisine gitmeksizin tamamlayacak.

 

Hizmet kalitesini her geçen gün daha da arttıran Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, teknolojik anlamda da önemli atılımlar yapıyor. Bu kapsamda Canlı Hattan Branşman Alma (HOT-TAP) cihazı sayesinde, su kesintisi yapmadan bölgede şebeke çalışmalarını gerçekleştirilecek.

İçmesuyu ana şebekesi üzerinden suyu kesmeden (branşman) boru bağlantısı alınabilen HOT-TAP cihazı, ülkemizde su işletmeleri arasında ilk defa KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından kullanılmaya başlandı.

HOT-TAP cihazıyla birlikte KOSKİ'nin kurum kalite politikası gereği kesintisiz ve sürekli iyileştirme anlayışıyla yürütülen hizmetlerine bir yenisi daha eklenmiş oldu. Konya ilinde kullanılacak olan 3 farklı boyutta ve işleve sahip HOT-TAP cihazının tanıtımı, teorik ve uygulamalı olarak yapıldı. Alınan cihazlar sayesinde çelik, duktil ve PE100 borular üzerinden su kesmeden 300 mm çapa kadar bağlantı alınabilecek.

03/12/2013