PAKİSTANLI HEYET KONYA'YA HAYRAN KALDIKonya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Pakistan'nın çeşitli yerel yönetim temsilcileri ve akademik çevrelerinden oluşan 7 kişilik bir heyeti Konya'da ağırladı

 

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından organize edilen “1. Pakistan-Türkiye Belediye Hizmetleri Çalıştayı”nın devamı programı kapsamında Pakistan'nın çeşitli yerel yönetim temsilcileri ve akademik çevrelerinden oluşan 7 kişilik bir heyet Konya'ya geldi. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından ağırlanan Pakistanlı heyet, KOSKİ tesislerinden bir dizi incelemelerde bulundular.

 

TÜRKİYE İSLAM COĞRAFYASINDA MODEL ÜLKE

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile bir araya gelen Pakistanlı heyet, Türkiye'ye ve Konya'ya övgüler yağdırdı. Toplam beş günlük ziyaret ve gezi programları kapsamında Konya'nın tarihi ve turistik yerlerini de gezen Pakistanlı heyet, gerek siyasi, hukuki, iktisadi gerekse tarihi yönüyle Konya'nın çok önemli bir yeri olduğunu ifade etti. Türkiye'nin İslam coğrafyasında model bir ülke olduğunu belirten heyet üyeleri, Pakistan ile ilişkilerin her geçen gün ilerlemesinin sevindirici olduğunu ifade ettiler.

 

MOR ŞEBEKE DÜNYAYA ÖRNEK OLMALI

 

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü bünyesindeki abone hizmetleri, su ve atıksu yönetimlerine ilişkin birimleri yerinde incelenerek bilgi alışverişi sağlayan Pakistanlı heyet, daha sonra Konya Atıksu Arıtma Tesisi, Konya İçme Suyu Arıtma Tesisi ve SCADA gibi tesisleri de gezdi. Özellikle de Mor Şebeke uygulamasını önemle inceleyen Pakistanlı heyet bunun dünyaya örnek olması gerektiğini belirtti.

14/11/2013