Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı’na Hazır


Konya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nın rahat ve huzurlu bir ortamda geçirmeleri için gerekli tüm tedbirleri aldı.
Konya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi gerekli hazırlıklarını tamamladı.

DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, kurban satış ve kesim yerlerinde veteriner hekimler ve Zabıta ekiplerince sağlık ve belge kontrolleri yapıyor. Kurbanlık hayvanların seçiminden kesimine kadar yapılması gerekenleri içerenlerle ilgili eğitim çalışmaları ve duyurular yapan Büyükşehir Belediyesi, belirlenen satış ve kesim yerlerinde oluşacak her türlü atıkların bayram süresince toplanması konusunda da gerekli önlemleri aldı. Vatandaşlar, Kurban Bayramı süresince kurbanlık hayvanları ile ilgili yaşadıkları herhangi bir problem karşısında Alo 153 hattından yardım isteyebilecek.

ÜCRETSİZ KURBANLIK HAYVAN MUAYENESİ

Konya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Park ve Pazar Yeri Tesisleri ile Meram İlçesi Karahüyük Mahallesi kurbanlık hayvan satış yerinde bayramın birinci gününe kadar ücretsiz genel muayene, yaş tayini ve gebelik testi hizmeti veriyor.

ZABITA, BAYRAMDA DA ÇALIŞIYOR

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, hayvan satış yerlerinde veteriner hekimlerle denetimlerini sürdürürken; Kurban Bayramı süresince vatandaşların her türlü şikayetine cevap vermek üzere çalışmalarına devam edecek. Zabıta, bayram tatili süresince şehir merkezi ve Otogar’da 24 saat hizmet verecek. Zabıta ile ilgili şikayetler için 353 50 48 no’lu telefon aranabilecek.

MEZARLIKLAR ZİYARETE HAZIR

Tüm mezarlıkların genel temizliğini yaparak vatandaşların huzur ve güvenliği için mezarlıklardaki tedbirleri artıran Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde temizlik çalışmalarını da bayramın son gününe kadar sürdürecek.

BAYRAMIN 3 GÜNÜ ULAŞIM ÜCRETSİZ

Bayram süresince Pazar tarifesi uygulaması ile hizmet verecek olan Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı, vatandaşların rahat ve huzuru için gerekli tedbirleri aldı. Şehir içi ulaşımda kullanılan toplu taşıma araçları bayramın ilk 3 günü ücretsiz olarak hizmet verecek.

KOSKİ 24 SAAT HİZMET VERECEK

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, bayram süresince su, kanalizasyon ve sayaç arızalarında 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar; su ve kanalizasyon arızaları için ALO 185’i arayabilecekler.

İTFAİYE HİZMETLERİ

Bayram süresince normal mesaisine devam edecek olan İtfaiye Daire Başkanlığı; Selçuklu, Meram, Karatay, Sancak ve Kaşınhanı Grup Amirlikleri’nde çalışmaya devam edecek. Vatandaşlar, yangın ve benzeri tabii afetlerle ilgili ihbarlarını 110 no’lu telefona bildirebilecek.

FEN İŞLERİ

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde de bayram süresince, yol, tretuvar, kaldırım ve benzeri sorunlara anında müdahale edecek Acil Müdahale Ekibi hizmet verecek.

Vatandaşlar, bayram süresince belediye birimleri ile ilgili şikayetlerini Alo 153 no’lu telefona bildirebilecek.


14/10/2013