KOSKİ'DEN ÇOCUKLARA BİLİNÇ KAZANDIRAN ÇALIŞMAKonya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, yaz döneminde çocuklarda su tasarruf bilinci oluşturma etkinlikleri kapsamında başlattığı “Tasarruf Aile” projesini tamamladı

 

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, çocuklarda su tasarruf bilincini oluşturmak için Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında olan okullarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu şehrin muhtelif yerlerindeki AVM'lerde başlattığı “Tasarruf Aile” projesini tamamladı. KOSKİ Genel Müdürlüğü, yaz döneminde su tasarruf bilinci oluşturma çalışmaları kapsamında “Tasarruf Aile” konulu tiyatro oyunu sahneledi. Ramazan ayı boyunca 50 okul, 5 Kuran kursu ve 3 kreşte devam eden tiyatro oyunu, son olarak 2 alışveriş merkezinde sahne alarak son buldu. Şehrin muhtelif yerlerinde de sahne alan “Tasarruf Aile” oyununu izleyen çocuklara www.cocuksu.org.tr isimli Web sitesi tanıtıldı, tişört, bileklik ve hikâye kitabı hediye edildi.

 

EN EĞLENCELİ BİLİNÇ KAZANDIRMA YÖNTEMİ

 

Geleceğin büyüklerinde su tasarruf bilincini oluşturmak amacıyla KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı “Tasarruf Aile” oyunu, gerek görselliğiyle gerekse öğretici ögelerinde çocuklarda büyük bir etki bıraktı. Tiyatro oyunun ardından yapılan bilgi yarışması da büyük ilgi gördü. Eğlenirken bir yandan da öğrenen çocuklar, suyun hayati önemini çevrelerindekilere anlatıyor, tasarruf bilincini arkadaşlarıyla paylaşıyorlar. Tasarruf Aile tiyatro oyununu arzu edenler, www.cocuksu.org.tr  web sitesinden takip edebilirler.

14/08/2013