Büyükşehir Belediyesi Ramazan Bayramı'na HazırKonya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı süresinde şehir merkezinde herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldı.

MEZARLIKLARDA TEDBİRLER ALINDI

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, vatandaşların mezar ziyaretlerini huzur içinde gerçekleştirmeleri için temizlik çalışmalarını yaptı, güvenlik tedbirlerini artırdı. Mezarlık ziyareti yapmak isteyenler, Konya'daki 113 mezarlıktaki tüm verilerin bulunduğu Mezarlık Bilgi Sistemi'ni internet üzerinden ve büyük mezarlıkların girişindeki kiosklardan görebiliyor.

Çevre ekipleri, bayram süresince vatandaşların rahat ve sükununu bozacak gürültünün önlenmesi için gerekli denetimleri yaparken; hava ve gürültü kirliliği ile ilgili her türlü şikayete cevap verecek. Temizlik ekipleri ise kaldırım, yol, altgeçit ve bariyer temizleme araçları ile şehir merkezinde temizlik hizmetlerini gerçekleştirecek. Ayrıca, bayram süresince açık alanlarda haşere ile mücadele kapsamında gerekli çalışmalar sürdürülürken; başıboş hayvanlarla ilgili rehabilite çalışmaları ilçe belediyeleri ile birlikte yapılmaya devam edecek.

TOPLU ULAŞIM BAYRAMDA YÜZDE 50 İNDİRİMLİ

Bayram süresince Pazar tarifesi uygulaması ile hizmet verecek olan Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı, vatandaşların bayram ziyaretlerini daha rahat geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli tüm tedbirleri aldı. Otobüs ve tramvaylar bayram süresince yüzde 50 indirimli olarak hizmet verecek.

ZABITA, BAYRAMDA DA ÇALIŞIYOR

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı da Ramazan Bayramı süresince vatandaşların her türlü şikayetlerine cevap vermek üzere çalışmalarını sürdürecek. Bayram tatili süresince Otogar ve Çevre Zabıta Amirlikleri'nde 24 saat; Mevlana Müzesi çevresinde 08.00 - 19.00 arası, şehir merkezinde 08.00 - 24.00 arası hizmet verilecek. Zabıta ile ilgili şikayetler için 265 01 93 no'lu telefon aranabilecek.

KOSKİ GÖREV BAŞINDA

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, bayram süresince su, kanalizasyon ve sayaç arızalarında 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar; su ve kanalizasyon arızaları için ALO 185'i veya 221 61 00 numaralı telefonu arayabilecekler.

İTFAİYE HİZMETLERİ

Bayram süresince normal mesaisine devam edecek olan İtfaiye Daire Başkanlığı; Aydınlık, Meram, Karatay ve Bosna Hersek Grup Amirlikleri'nde çalışmaya devam edecek. Vatandaşlar, yangın ve benzeri tabii afetlerle ilgili ihbarlarını 110 no'lu telefona bildirebilecekler.

FEN İŞLERİ

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde de bayram süresince, yol, tretuvar, kaldırım ve benzeri sorunlara anında müdahale edecek Acil Müdahale Ekibi hizmet verecek.

07/08/2013