KOSKİ KÜTÜPHANESİ'NE PERSONELDEN YOĞUN İLGİ


KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün personelin kültürel ve entelektüel birikimine katkı sağlamak amacıyla kuruma kazandırdığı kütüphane yoğun ilgi görüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün, kurduğu kütüphane her geçen gün daha fazla okuyucu kazanıyor. İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından her yıl güncellenen kütüphane, tüm personelin yararlanabileceği şekilde dizayn edildi. Personelin kültürel ve entelektüel birikimine katkı sağlamak amacıyla kuruma kazandırılan kitaplar, kütüphanenin yeni yüzüyle personelin hizmetine sunuldu.

SADECE PERSONEL DEĞİL AİLESİ DE KÜTÜPHANEDEN YARARLANIYOR

KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün kütüphanesinden personelin yanı sıra; personelin eşi ve çocukları da yararlanabiliyor. Bununla beraber personel, aynı anda iki kitap alma hakkına sahip, okudukça kitabını değiştirebiliyor. Yıl içerisinde en çok kitap okuyan personel ise KOSKİ Genel Müdürü tarafından ödüllendiriliyor.

KOSKİ'NİN KÜTÜPHANESİ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR

Şu an KOSKİ Kütüphanesi'nde bulunan bin 910 kitap her geçen gün daha da artıyor. Her yıl güncellenen kitaplara bu yıl 250 kitap daha eklenecek. Yeni gelen kitapların takibi hem internet sayfasından hem de tüm personelin görebileceği bir stantta yapılabiliyor. Her ay stanttaki kitaplar değiştirilerek personelin kitap okuma hevesi artırılmak isteniyor. Yıllara göre kitap okuyan personel sayısı ise şöyle; Eylül ayından itibaren 2011 yılında 75, 2012 yılında 205 ve 2013 yılının ilk 6 ayında ise 145.

 

12/07/2013