Alo 185 Çağrı Merkezi YenilendiKonya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, “Müşterilerine en etkin ve güvenilir şekilde ürün ve hizmet sunma” kalite politikası ile hizmet anlayışını sürdürüyor. Bu kapsamda KOSKİ, ALO 185 Çağrı Merkezi'nde günün şartlarına ve müşteri memnuniyeti esaslı yenilenmeye gitti. 7 gün 24 saat faaliyetlerini sürdüren Çağrı Merkezi, artık tümü üniversite mezunu, 20-27 yaş aralığındaki gençlerden oluşuyor. Abonelerle nezaketli ve çözüm sunan bir hitabet tarzıyla diyalog kuran ALO 185 ekibi, kendilerine gelen her türlü ihbarı anında değerlendiriyor. Çağrı Merkezi'ndeki yeniliğin temel hedefi, müşteri memnuniyetini artırmak, abonelerin hatta bekleme süresini en aza indirmek ve bildirilen problemlerle ilgili geribildirimde bulunmaktır.

7 GÜN 24 SAAT HİZMET

ALO 185 Çağrı Merkezi'nde, 7 gün 24 saat telefon aracılığıyla ulaşan şikayet ve taleplerle ilgili başvuruların incelenmesi, şikayet ve taleplerin karşılanması için iş emirleri oluşturulması, ilgili birimlerden şikayet veya taleplerle ilgili gerekli bilgilerin alınması ile başvuruların cevaplandırılması işlemleri yapılıyor. Konu ile ilgili bilgi veren Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş, yeni dönemde gerçekleştirilen yenilikleri şöyle sıraladı; “Birimimizde, bu güne kadar 7 personelle hizmet vermekte iken 01 Haziran 2013 tarihinden itibaren toplam 12 personelle hizmet verilmeye başlanmış olup buna göre, yeni dönemde Çağrı Merkezi personel kapasitemiz yüzde 70 oranında artırılmıştır. Hizmet kalitemizi yükseltmek için tüm personelimize telefonda etkin iletişim, güzel ve etkili konuşma, diksiyon, zor durumlarla başa çıkma ve stresle başa çıkabilme konularında profesyonel eğitim verilmiştir.”

BAZI ABONE İŞLEMLERİ ALO 185'TEN YAPILABİLECEK

ALO 185 Çağrı Merkezi'nde çalışanların yaş ortalaması aşağı çekildiğini, hizmet hızı ve kalitesinin etkinleştirildiğini ve personelin eğitim seviyesinin arttırıldığını belirten Uzbaş, “Birimimizde daha genç personellerle hizmet verilmeye başlanmıştır. Buna göre, çalışanların yaş ortalaması 35 den 27 ye düşürülmüştür. Birimimizin yüzde 25 olan üniversite mezunu oranı yüzde 100 üniversite seviyesine yükseltilmiştir. Yeni dönemde, müşterilere borç bilgisi verilmesi, abonelik bilgi güncellemesi, abonelik kayıtlarında not oluşturma, su arıza, kanal arıza, sayaç arıza bildirimlerinin alınması talepleri ile engelli müşterilerimizin taleplerinin karşılanması işlemlerine ilave olarak en kısa süre içerisinde yeni işlemler de yapılmaya başlanacaktır. Bu kapsamda; ALO 185 üzerinden müşterinin beyan ettiği sayaç endeksine göre faturaların düzenlenmesi, tahmini düzenlenen tahakkukların müşterinin bildirdiği endekse göre yeniden düzenlenmesi işlemi, okuma hatası tespit edilen faturaların yeniden düzenlenmesi işlemi ve su müracaat başvuru durumu ile ilgili bilgi verilmesi işlemleri en kısa zamanda hayata geçirilecektir” dedi.

13/06/2013