KOSKİ, BUZLUKHANI DERESİ ISLAHINI TAMAMLADIKonya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Selçuk Üniversitesi Kampus Bölgesi, Bosna Hersek ve Sancak Mahallelerinin yağmursularının yerleşim alanlarına zarar vermeden uzaklaştırılması için Buzlukhanı Deresi ıslahını tamamladı.

Dünya ülkeleriyle birlikte ülkemiz de iklim değişikliğinden kaynaklı olumsuzluklarla karşılaşmış, pek çok şehrimiz kısa süreli ve ani yağışlar sebebi ile sular altında kalmıştır. Herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak için tedbir alan KOSKİ, ülkemizin yağışlı periyot da olması ve küresel iklim değişikliği gibi faktörleri dikkate alarak gerçekleştirdiği ıslah ile ani ve kesintisiz yağışlarda sele karşı şehrin korunması ve taşkınları önlenmesini hedefliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 2000 metre uzunluğa sahip Buzlukhanı Deresi'nin Selçuk Üniversitesi Kampus Bölgesi, Bosna Hersek ve Sancak Mahallelerinin yağmursularının yerleşim alanlarına zarar vermeden uzaklaştırılması için 1000 metrelik ıslahını gerçekleştirdi.

Yağmursularının yaşam alanlarına zarar vermeden uzaklaştıracak olan Buzlukhanı Deresi'nin 1000 metrelik kısmı beton duvar ile kaplandı. Ağustos Ayında başlayan çalışma 1.330.000 TL'ye mal oldu.

29/11/2012