5. ETAP MERAM SULAMA BAŞLIYOR


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Altınapa Barajı'ndan sulama için verdiği suyun 5. etabını (03.09.2012) Pazartesi günü başlatıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Meram'ın yeşili dokusunu korumak için düzenli olarak verdiği sulama suyu uygulamasının 5.etabını 03.09.2012 Pazartesi günü başlatıyor.
Her yıl yaz aylarında düzenli olarak Meram'ın yeşil dokusunun sürdürülebilirliği için Altınapa Baraj'ından verilen su ile gerçekleştirilen sulama uygulamasının 5'inci etabı 03.09.2012 Pazartesi günü başlıyor. Bu yıl Konya'nın yağışlı bir dönem geçirmesi sebebiyle sulama suyunda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. 122.000 metre uzunluğa sahip beton sulama kanalları ile 26 mahallede 3000 dekar alan sulanacak. Geçen yıl üç defa sulama için su vermişti. Bu yıl ise su rezervinin yeterli olması sebebiyle 5'inci sulama suyu veriliyor.

SU REZERVİNİN YETERLİ OLMASI REHAVETE DÜŞÜRMEMELİ

Mevsimin yağışlı geçmesi sulama abonelerini rehavete düşürmemeli. Yıllarca devam eden kuraklığın etkileri yağışlı bir dönem geçirilmesiyle ortadan kalkmayacaktır. Bunun bilincinde olan sulama suyu abonelerinin bahçelerinde sulama için gerekli olan düzenlemeleri yapmaları ve sulama esnasında bahçelerinin başında olmaları, su israfının önüne geçmesine yardımcı olacaktır.

31/08/2012