4. ETAP MERAM SULAMA BAŞLIYOR


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Altınapa Barajı'ndan sulama için verdiği suyun 4. etabını (02.08.2012) Perşembe günü başlatıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, her yıl yaz aylarında düzenli olarak Meram'ın yeşil dokusunun sürdürülebilirliği için Altınapa Baraj'ından verilen su ile gerçekleştirilen Meram sulamanın bu yıl 4'üncüsünün 02.08.2012 Perşembe günü başlatılacağı belirtildi.

Sulama için abonelerden gerekli hazırlıkların yapılması istenen açıklama şöyle:

Her yıl yaz aylarında düzenli olarak Meram'ın yeşil dokusunun sürdürülebilirliği için Altınapa Baraj'ından verilen su ile gerçekleştirilen sulama uygulamasının bu yıl 4'üncüsü 02.08.2012 Perşembe günü başlatılacaktır.  122.000 metre uzunluğa sahip sulama kanallarımız ile 26 mahallemizde 3000 dekar alan sulanacaktır. Geçen yıl üç defa sulama için su vermiştik. Bu yıl da ihtiyaç halinde Ekim ayı başına kadar sulama için su verme uygulaması devam ettirilecektir.

Mevsimin yağışlı geçmesi sulama abonelerimizi rehavete düşürmemelidir. Yıllarca devam eden kuraklığın etkileri yağışlı bir dönem geçirmemizle ortadan kalkmayacaktır. Bunun bilincinde olan sulama suyu abonelerimizin bahçelerinde sulama için gerekli olan düzenlemeleri yapmaları ve sulama esnasında bahçelerinin başında olmaları, su israfının önüne geçmemize yardımcı olacaktır.

31/07/2012