www.cocuksu.org.tr adresli web sitesi yayına başladı..Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün, “Su Kullanımında Bilinçlendirme” faaliyetleri kapsamında çocuklara yönelik www.cocuksu.org.tr adresli web sitesi yayına başladı. Sivil toplum örgütleri tarafından da desteklenen sitede, çocuklara yönelik su kullanımı bilinçlendirme programının yanı sıra ödüllü yarışmalar ve eğlence bölümleri yer alıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, ‘Su Kullanımından Bilinçlendirme' faaliyetleri kapsamında, özelde su tasarrufunu, genelde tasarruf bilincini geliştirmek ve kalıcı kılmak için www.cocuksu.org.tr isimli web adresinden dijital ortamda yayına başladı.

Yazarlar Birliği Konya Şubesi ve BİLKAD tarafından da desteklenen sitenin yayına başlaması ile ilgili olarak Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, sitenin çocuklar esas alınarak hazırlandığını belirtildi. Çocuklara su tasarrufu ve tasarruf bilinci verilmesinin önemli bir bilinçlendirme faaliyeti olduğu vurgulanan açıklamada, “Dijital ortamda bu hizmeti vermek hem çocuklarımıza ulaşmamızı kolaylaştıracak hem de daha etkin kılacaktır. Bugün dünya su konusunda özel çalışmalar yapmakta, kaynaklar daha sağlıklı ve verimli nasıl kullanılır diye çaba sarf etmektedir. Biz de bu günden geleceğimizin teminatı çocuklarımızı bu konularda hazırlamakla mükellefiz” denildi.

Sitede çocukları su ve tasarruf konularında bilinçlendirmek üzere hazırlanmış bilgiler, su tasarrufu konulu ödüllü slogan yarışması, ödüllü su tasarrufu program teklifleri, çocuk hikayeleri, çizgi film, su oluşumu ile ilgili animasyonlar, çocuklara yönelik haberler, geleneksel çocuk oyunları ve çocuklara özel form yer alıyor. Site yelik sistemi üzerinden çalışırken; düzenlenen ödüllü yarışmaların derecelendirmesi yine siteye üye olan çocuklarca yapılıyor..

18/06/2012