Su Tasarrufu Sağlayan Okullara Mavi Bayrak Veriliyor


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Su Kullanımı Bilinçlendirme Projesi'nde su tasarrufu sağlayarak Mavi Bayrak almaya hak kazanan okulları tebrik ederek, tüm okulları Mavi Bayrak almaya davet etti. 


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yürüttüğü Su Kullanımı Bilinçlendirme Projesi kapsamında, su tasarrufu sağlayan okullara Mavi Bayrak veriliyor.

Su Timleri ile yüzde 27 su tasarrufu sağlayan Mareşal Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'na Mavi Bayrak verilmesi törenine katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Su Timleri'nin Türkiye'ye örnek bir çevrecilik ve tasarruf çalışması olduğunu söyledi.

Öğrenciler, öğretmenler, Milli Eğitim ve belediye işbirliğinin en güzel örneklerinden olan projenin 2007 yılından bu yana devam ettiğini kaydeden Başkan Akyürek, Konya'daki tüm okulları Mavi Bayrak almaya davet etti. Başkan Akyürek, projeyle okulların öğrenci sayıları artmasına rağmen su tüketiminde önemli oranda tasarruf sağladıklarını ifade etti.

Başkan Akyürek, KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş ile birlikte yüzde 27 oranında tasarruf sağlayan Mareşal İlköğretim Okulu'nun Mavi Bayrağı'nı ve sertifikasını Okul Müdürü Kamil Ural'a teslim etti. Başkan Akyürek, Su Timi'nde görevli öğrencilere de teşekkür belgesi verdi.

MAVİ BAYRAKLI OKUL SAYISI 22'YE ULAŞTI

Su Kullanımı Bilinçlendirme Projesi kapsamında Selçuklu Mareşal Mustafa Kemal İlköğretim Okulu ile birlikte Meram İhsan Özkaşıkçı, Karatay Büyüksinan Mehmet Fatma Dalan, Karatay Fetihkent, Selçuklu Özel TÜRMAK İlköğretim Okulları ile Selçuklu Özel Ekol Koleji'ne Mavi Bayrak verildi.

Su tasarrufu sağlayan Selçuklu Öğretmen Fuat Altan Anaokulu, Selçuklu Melikşah Anaokulu ve Meram Ahmet Naci Gücüyener İlköğretim Okulu'na da önümüzdeki günlerde Mavi Bayraklarının teslim edilmesiyle Konya'daki Mavi Bayraklı okul sayısı 22'ye ulaşacak.

21/03/2012