KOSKİ, MEVKA’dan Teknik Destek Projesi Kazandı


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından çağrısı yapılan Teknik Destek Programı kapsamında“MİNİMUM RİSK, MAKSİMUM GÜVEN Projesi” ile hibe kazandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, “MİNİMUM RİSK, MAKSİMUM GÜVEN Projesi” ile MEVKA’dan hibe kazandı. “MİNİMUM RİSK, MAKSİMUM GÜVEN Projesi” kapsamında KOSKİ Genel Müdürlüğü’nde İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre Güvenliği ve Gıda Güvenliği Risk Analizleri yapılacak.

2011 yılı teknik destek programı kapsamında yer alan hibe sözleşmesini KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim UZBAŞ ve MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet AKMAN tarafından imzalandı. 

Hali hazırda yürütülmekte olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ISO 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sitemleri için sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmaları yapılması gerekmektedir. Bu kapsamda KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün hizmet üretimine ait Risk analizlerinin daha etkin yapılarak İSG, Çevre ve Gıda Güvenliğinin artırılması amaçlanmaktadır.

MEVKA hibesi ile KOSKİ Genel Müdürlüğü, teknik destek projesi ve danışmanlık hizmeti alacak, üretilen hizmetin risk analizlerini çıkarttıracak.

23/12/2011