“9. eTR Ödülleri”nde Büyük Ölçekli Belediye Ödülü Konya'nınKonya Büyükşehir Belediyesi, TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı tarafından düzenlenen “9. eTR Ödülleri” kapsamında “KOSKİ Mobil İş Takip” projesiyle Büyük Ölçekli Belediye Ödülü'nü kazandı. Katıldığı iki projeyle finale kalan Konya Büyükşehir Belediyesi'nin ödülünü Başkan Tahir Akyürek'e Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz verdi.


TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından “9. eTR Ödülleri”, düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Tören Salonu'nda yapılan elektronik oylama sonucunda, Büyük Ölçekli Belediye ödülü, “KOSKİ Mobil İş Takip” projesiyle Konya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'ne (KOSKİ) verildi. Konya Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Kart Projesi'yle de Büyük Ölçekli Belediye ödülü'nde finale kaldı.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in de katıldığı törende Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, birincilik ödülünü Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'dan aldı.

KONYA'YA HAYIRLI OLSUN

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün Mobil İş Takip projesi ve Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı'nın altyapı hizmetiyle hazırladığı Sosyal Kart projesiyle finale kaldıklarını, KOSKİ Mobil İş Takip projesiyle Büyük Ölçekli Belediye Ödülü'nü aldıklarını belirterek, projeleri hazırlayan herkese teşekkür etti.

Ödülün Konya adına mutluluk verici olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, e-devlet projesine en hızlı uyum sağlayan belediyelerin başında Konya Büyükşehir Belediyesi'nin geldiğini vurguladı. Bu yolla vatandaşlara daha hızlı ve daha verimli hizmet verdiklerini kaydeden Başkan Akyürek, ödülün Konya için hayırlı olmasını diledi.

Törende KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen ile daire başkanları da hazır bulundu.

KOSKİ MOBİL İŞ TAKİP PROJESİ

KOSKİ Mobil İş Takip Projesi, KOSKİ'nin tüm saha operasyonları kapsıyor. Mobil platformda GSM, GPRS, GPS altyapısı ve mobil uygulamalarla iş takibi yapılıyor. Sistem sayesinde su ve kanal şebekelerindeki arızaların giderilmesine yönelik iş süreçleri PDA ve el terminali ile takip edilirken; tüm sayaç işlemlerinin iş takipleri cep telefonu üzerinden yapılıyor.

20/12/2011