Gödene TOKİ' ye Tatlı Su Hizmeti


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Gödene TOKİ Konutları'na dört adet çeşme ile tatlı su hizmeti vermeye başladı.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, şehrin yeni yerleşim alanı olan Gödene TOKİ Konutlarına tatlı su hizmeti vermeye başladı. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş, halkın istifadesine sunulan tatlı suyun Gödene TOKİ Konutları'nın batısında bulunan kaynak sularının kaptajı yapılarak gerçekleştirildiğini ifade etti. Şehrin tatlı su ihtiyacının Çayırbağ, Dutlu, Kırankaya, Mukbil, Beypınarı ve Şadiye kaynakları olmak üzere 6 kaynaktan sağlandığını belirten Uzbaş, Gödene TOKİ Konutları için ayrı bir kaynaktan tatlı su verildiğini, bu sayede tatlı su kaynaklarının sayısının 7'ye çıktığını belirtti.

 

Kaynakları ve çeşmeleri tek tek gezen Uzbaş, “Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü olarak şehrin yeni yerleşim alanı olan Gödene TOKİ Konutlarında oturan vatandaşların talepleri doğrultusunda dört adet tatlı su çeşmesi, 23 metreküp tatlı su deposu ve 2407 metre tatlı su şebekesi yapımını gerçekleştirdik. Hizmetin kesintisiz devamı için toplam 1 Lt\sn kapasiteli iki kaynakta kaptaj çalışması yaptık. Şu an mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarını karşıladık. Ancak yeni yerleşim yerlerinin yapımı devam ediyor. İhtiyaç durumunda uygunluklarına bakılarak yeni çeşme yapımları olabilir.”dedi.

 

Tatlı su çeşmelerini inceleme esnasında su dolduran Gödene TOKİ sakinleri ile karşılaşan Uzbaş, tatlı su hizmetini ve çeşme yerlerinin uygunluğunu sordu. Çeşme yerlerinin uygun olduğunu belirten Gödene TOKİ Konutları sakinleri, Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü'ne yapılan tatlı su hizmetinden dolayı teşekkür ettiler ve hizmetten duydukları memnuniyeti çeşmelere sahip çıkarak, suyu israf etmeyerek göstereceklerini belirttiler.


19/12/2011